Дали вашите онлајн социјални Профили саботаж вашиот односи?

Вие знаете дека не сте единствениот човек кој опсесивно го бара за нивните датуми на социјалните сајтови на медиуми и интернет пребарувачите, во обид да се ископа нечистотијата, право? Дали знаете што вашиот интернет стапало е поговорка за вас со вашите потенцијални односи?

Пријателот Сооднос

Само како многу црвени знамиња си можел да биде подигање со вашите пријатели и следбеници листа? Можеби повеќе отколку што мислите. Еден од најпознатите достапни парчиња информации за вас, барем кога станува збор за интернетот, е што вашите пријатели се. Потенцијални датуми може да се гледа во вашите листи и формирање на некои прилично силни мислења.

Ако се погледне низ листата на пријатели брзо, еден дел од информациите ќе се апсорбира веднаш: односот на мажи и жени на листата. Жените кои имаат многу пријатели од машки пол може да биде застрашувачки за потенцијалните датуми. Тие се случува да се прашуваат кој сите овие момци се, она што односот е, а можеби и да се чувствуваат загрозени. Истото важи и за жените кои се одјавувањето луѓе на социјалните медиуми. Кога ќе го видат на многу жени кои се на листата, тие се случува да се биде љубопитен и повнимателен.

Информации што ви ги откриваш

Социјалните медиуми е добар начин да се задржи во допир и потенцијално поврзување со личности ќе уживате, но тоа е, исто така, исполнет со деликатни теми. Многу луѓе ги користат социјалните сајтови на медиуми, да го следат политички и социјални причини кои се важни за нив. Некои дури и го користи како импровизирана трибуна да се фалат со своите миленичиња интереси. Силен мислења може да биде многу надвор од ставање на потенцијалните датуми, кои не сесрдно се согласуваат со секое прашање.

Тоа не е идеално да се најде колега кој се согласува со вас на секое прашање, и тоа е секогаш подобро да се задржи отворен ум. Кога ќе бомбардирам потенцијален колега со вашите политички интереси, кој може да ви ги исклучите и ги оставаат далеку дури и пред да имаат шанса да најдат заеднички јазик.

Барањата да направите

На двајца од вас се датира за една недела, и тоа се случува и. Но, пред да чешел преку нивната листа на пријатели и бомбардирам сите на нивните членови на семејството и познаници со барања, престанат и да размислуваат. Тоа не е соодветна на пријател нивните браќа и сестри, родителите и средно училиште пријатели освен ако експлицитно да побара дозвола да го стори тоа.

Направете го тоа зад грбот на вашиот колега или без нивна согласност, и вие би можеле да навивам гледа како ловец. Дури и кога вашите намери се сосема невин, тоа се случува да изгледа сомнително, ако одеднаш сте friending сите нивни пријатели. Лицето што го датираат ќе се чувствувате дека сте се обидува да се задржи на око на нив, и ова може да се подигне на сите видови на доверба прашања.

На фотографиите што Сподели

Вие dieted цела зима и сега ви изгледа неверојатно во таа сосема нов костим за капење ... но тоа не значи дека треба да го споделат со светот. Работите ќе се открие во вашите фотографии може да се даваат надвор погрешен впечаток за тоа каков тип на личност сте. Прикажи ги исклучите многу кожа, и вашите потенцијални другар би можел да стане љубоморен. Тие би можеле да загубат почит за вас. Тие би можеле да се покаже вашите фотографии на други луѓе, или повторно да ги објават и да ги споделите со светот, кога сте биле само подготвени да ги споделат слики со неколку одберете.

Откако ќе се стави нешто на интернет, секој може да се дојде до тоа и секој ќе формираат мислење во врска со тоа. Не заборавајте дека пред да покажат дека костим за капење шут.

Неутралноста игра

Грижете се во тоа како да се покажете на социјалните сајтови на медиуми. Вие не сакате да се открие премногу. Тоа глупав слика од вас дека те сакам кога сте се онесвестил на каучот може да предизвика големи спомени за вас, но за потенцијалниот датум може да биде едно големо црвено знаме. Вие не може да добие шанса да се објасни дека таквото однесување е добро во минатото.

Покажете ја вашата личност онлајн, но покажуваат филтрираниот верзија. Вие ќе сакате да се најде колега те сака за што навистина се, и ќе имаат многу можности да се открие вашиот многу слоеви. Вие не треба да брзаат да ги покаже сите свои аспекти исклучување на интернет.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2017 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио

Прочитај повеќе:
5 Не Начини да биде технолошки сиромашните

Пред деновите на caller ID, texting и социјалните медиуми демнат вие можете безбедно може да бирате момчето (или девојката) број ...

Затвори