Збор да нема да ја намалат Прво Датуми

Прво Датуми всушност ќе сакаат да одат на

Изградба на некоја забава со нашите спомени алтернативи на стереотипните вечера и филм.

Игра Вечер: Забавувајте се со една чаша или две вино. Порачајте пица, копа на старата школа одборот игри од вашето детство (мислам Операција, Twister, Guess Who?) и ќе бидете изненадени од тоа колку многу забавно имате!

Фати Концертен: Музика во живо се намали притисокот малку. Можете да разговарате далеку повеќе од еден пијалок, но не ќе мора да го пополни целиот тек со континуиран разговор.

Зоолошката градина / Аквариум: Има толку многу да се види и да се зборува за. Исто така,, ако сте малку срамежлив, гледајќи животни е одличен начин да се ослободи од првиот датум несмасноста – особено ако сте на шимпанзо комплет.

Авантура активности: Предизвик себе со активности како поштенски поставата, segways и качување по карпи. А забавно ден бара многу работа во тим.

Искри Пикник: Тоа е малку на клише, но тоа е затоа што тоа е забавно, романтична и повик во исто време. Изберете убаво место; и ја носите вашата омилена храна и шише шампанско - романтична и ефтин!

Сплит Запознавање: Секој човек мисли на нешто да се направи за половина денот. На овој начин можете и да дознаете за едни од други, како и мешавина работите се малку!

Најди вашиот датум


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2017 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио

Прочитај повеќе:
Што Твитер може да ви учат за љубовта?

Овие денови, сајтовите за социјално вмрежување, веројатно се места каде што луѓето поминуваат поголемиот дел од своето време кога се слободни ....

Затвори