Совети

од страна на

Зошто треба да се обидете Запознавање некој кој не е вашиот тип

Некогаш тие времиња каде вашите пријатели или семејството, желни да ви постави на состанок со некој што знае, прашате каков тип на личност сте се обратите за?

Речиси сите се виновни за тоа, тврдејќи дека тие имаат некој вид на тип или изборот на партнер.

Слушам луѓето зборуваат за тоа цело време: "Јас само датумот уметнички тип луѓе, бидејќи јас сум уметник" или "сакам да датум луѓе во слични области кариера како себеси."

Но, што ако сте во поглед на голем улов, бидејќи тие не се вклопуваат вашиот "идеален тип"?

Ова може да се случи прилично често, особено со онлајн датира. Можете да сретнете некој профил што фаќа окото, но по читањето на нивната статистика ќе можете брзо се движи, бидејќи тој не одговара на вашиот идеален колега список. Значи вашиот тип е висок, мускулести мажи, но неговиот профил вели дека тој е само 5'6 "и само умерено заинтересирани за вежбање или вашиот тип е русокоса, Жени од Источна Европа и таа е бринета австралиските. Не автоматски се напише некој надвор, бидејќи тие не веднаш се појави да биде еден натпревар.

Зошто сметаш дека треба да се дружете специфичен тип на личност?

Треба да се воспостави врска со некого врз основа на слични интереси, верувања и цели. Ако се фокусираат премногу на наоѓање на некој да одговара на посебни упатства сакате да следите кога датира, ќе може да се саботираат вашите шанси на потенцијално изградба на голема врска.

Кога само ќе им овозможи сами да дружете вашиот тип, вие само може да биде повторување, стар модели. Ако сте со датум ист тип на човек во изминатите десет години и ниту еден од односи се разработени, можеби ќе треба да се преиспита само исклучиво датираат го претпочитаниот тип. Кога ќе date на истиот тип на човек одново и одново, односот обично ја има истата цел резултати.

Запознавање на посебен вид може да се чувствуваат пријатно и предвидлива. Запознавање некој кој не е вашиот тип, некој различни, може да ви овозможи можност да се обиде нови работи и да се добијат нови искуства во животот. Ако се обидете датира некој кој има различни хоби од себе, вие сте во состојба да се обиде нови работи што навистина би можеле да уживаат. Запознавање некого од различни наследство од вашата земја може да ви овозможи да се доживее нова храна и култури.

Да биде јасно, Јас сум укажува на тоа ќе се обидат датираат луѓе кои делат повеќе слични внатрешна основни вредности за вас (како што се условени, верност или великодушност), што е спротивно на изборот на другите врз основа на надворешните фактори (како што се појавата, етничка припадност или социјален статус). Вие треба да се придржува на спроведувањето на партнери кои делат слични основни вредности. Ако сакате да се смират за неколку години со семејството, не започне датира луѓе кои немаат амбиција да се започне со семејството. Меѓутоа, ако најдете некој што не може да одговара на вашиот идеален тип на партнер физички, но имаат заеднички долгорочни цели и верувања, можеби треба да им се даде шанса.

Впрочем, само никогаш не знаеш кој вашиот совршен натпревар може да биде.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2017 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио

Прочитај повеќе:
Импресионирајте со вашиот онлајн датира профилот Фото

Ако мислите дека вашиот избор на фотографијата за да се дружат со вашиот онлајн профил, не е навистина важно, размислете повторно

Затвори