A Ju Dateable?

Një listë e mënyrave për të njohur veten pak më të mirë, duke ju bërë "pak Lotta" më dateable

Gabim shumë njerëz bëjnë në jetën e tyre takim nuk është që ka një ide e mirë të cilët ata, vetë, janë. It may seem counterintuitive, por kur ju jeni në mënyrë aktive duke u përpjekur për të gjetur një partner, është një e herë më të mirë për të përqëndrohet në veten tuaj dhe çfarë ju bën të “tik-tak”. Femrat, më shumë se meshkujt, janë të prirur për “I Like Çfarëdo Pëlqeni”-Sindromë (ndoshta për shkak të zvarritura pritjet kulturore se gratë janë menduar të jetë fleksibël, ato amorf mungon interesat e tyre), në fund të fundit duke rezultuar në një marrëdhënie jo të kënaqshëm dhe unfulfilling në të mirë; dhe surpriza, humbur kohë dhe zemërimin në personin tjetër që ka “ndryshuar”, në rastin më të keq.

Një nga thëniet e mia të preferuar shkon diçka si kjo–si është dikush tjetër dashur të dinë dhe të dua, në qoftë se ju nuk e dini dhe ju dua? Investing in knowing yourself allows you to know exactly what you bring to the table, dhe bën më të lehtë për ju dhe një tuaj të drejta të njohin njëri-tjetrin dhe të jenë të tërhequr për cilësitë që nuk janë duke shkuar për të ndryshuar me kompaninë tuaj ose me vitet.

Si Shel Silverstein shkruan në poemën e tij, “Maskat”:

Ajo kishte lëkurë blu
Të njëjtën gjë bëri
Ai e mbajti ajo fshehu
Dhe kështu bëri ajo
Ata kërkuan për blu
E tërë jeta e tyre përmes
Pastaj kaloi mu–
Dhe kurrë nuk e dinte

Këtu janë disa mënyra për të marrë të dini dhe ju dua, kështu që dikush tjetër mund, shumë!

1. Take Yourself Out

Kjo një është tossed rreth nga të ndryshme dhe një morie “vetëndihmë” gurus, books, and women’s groups. People usually think about it in terms of dinner, which can be intimidating and awkward if you have not dined in public alone before. So it can be any significant outing, sa kohë që ajo është e bukur dhe diçka që ju të gëzojnë–një film (dikur dritat shkojnë poshtë, askush nuk është i fokusuar në të cilët është ulur vetëm), një lojë top, ose ndoshta një ditë udhëtim diku i ri.

2. What Do YOU Want To Do Today?

Kanë disa kohë të lirë? Stop for a minute and blatantly ask yourself what would make you happy right then and there–dhe pastaj të shkojnë të bëjë atë! This is one of the most simple and effective ways to tune out the noise of life and stop wasting time by being sucked into Facebook or television. It also opens you up to that many more random, twists dhe kthehet magjike, dhe përmbushjen se shumë njerëz më shumë se ju do të keni, thoughtlessly and unconsciously killing time. In the process, ju do të zbuloni se ju nuk keni nevojë për dikë së bashku të jenë të lumtur–ju mund të jetë i lumtur dhe tolerues duke qenë i qëllimshëm me zgjedhjet tuaja.

3. Ask Your Friends

This is kind of an elaboration of the popular Facebook activity asking people to comment to the post with a word that describes the poster. But you can learn about yourself, ose te pakten rreth publik imagjinoni dhe Përshtypja veten, by asking your friends how they would describe you. This will help to illuminate the “Ju” që ju janë paraqitur në botë, and therefore dates. Ndoshta, dhe ka shumë të ngjarë, this matches with what you believe is your genuine self. But if you are unwittingly perceived as having a different character than what you know is true about you–kjo mund të manifestimit si një varg të pasuksesshme, Marrëdhëniet konfuze.

4. Try New Things

This is kind of the opposite of #2. Instead of treating yourself to something you know you’ll like doing, bëni diçka krejtësisht të re! Never ridden a horse before? Find a company that offers easy trail rides. I wouldn’t advocate doing anything that frightens the pants off of you, sepse–ndërsa që mund të tërheqin datat–your fear may distract from being able to enjoy a new experience. At the end of the day, ju do të kanë izoluar një tjetër eksperiencë të jetës që i ndihmon të përcaktojë ju dhe interesat tuaja, dhe ju mund të ketë një tjetër aftësi dhe bisedë pikë për të sjellë në tryezë.

Having a confident sense of self is attractive. By cultivating your sense of self, ju do të jetë një më të lumtur, personi më i plotësuar dhe ju do të keni se shumë më shumë për të ofruar në një marrëdhënie; dhe në ndërkohë, ju do të keni një shumë e fun marrjen e të dini ju se ju jeni të gjithë rreth.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2017 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio

Lexo më shumë:
Impress Me juaj Online Dating Profilin Foto

Nëse ju mendoni se zgjedhja juaj e foto që të lidhen me profilin tuaj në internet nuk ka të vërtetë rëndësi, mendoj përsëri

Afër