Vërtetat shëmtuara Rreth Moderne Dating

Le të përballen me atë, ne jetojmë nuk është më në ol të mirë’ ditët ku dashuria në shikim të parë shndërruan në rrotull cila çoi në një të lumtur, martesë të gjatë. Me avancimet e teknologjisë, frika e angazhimit, dhe shkalla e lartë e pabesi, modern dating nuk është e lehtë. Dhe për ata që kanë lindur në fund të shekullit të 20, ne posaçërisht e dimë se sa e vështirë mund të jetë dating.
The person who cares less has all the power in the relationship and no one wants to be the one who has more interest because that is just too vulnerable. Because we do not want to appear too eager, ne priren për të marrë orë apo nganjëherë ditë në tekst prapa. Këto lojëra psikologjike nuk janë zbavitëse për të gjithë.

Thirrjet telefonike janë një formë që po vdes art. Më të komunikimit në ditët e sotme ndodh përmes mesazheve tekst që është në fakt forma më e papërcaktuar e komunikimit.

Planifikimi përpara dhe vendosjen e datave tenton të ndodhë kurrë. Në sajë të mediave sociale, interesa të tjera romantike, dhe miqtë, Datat kanë tendencë të jenë më të nxisë të momentit se sa ishte planifikuar mendueshëm jashtë.

Fraza si “le të dridhura” dhe “dua të rri” janë kodin për “le të lidh”. Dhe ndërsa shumica tmerri duke marrë këto mesazhe, ata janë shumë herë më të popullarizuara mënyrë për të ftuar dikë për të kaluar kohën këto ditë.

Disa njerëz nuk janë në kërkim të një marrëdhënie, ata vetëm duan të lidh. Për fat të keq, shumicën e kohës kjo nuk është e thënë deri pas faktit. Në ditët tona, me ndershmëri është përdorur shumë rrallë.

Shumë njerëz janë të frikësuar të angazhimit që të çon në “ne jemi vetëm duke folur” Marrëdhëniet e. Jo vetëm që e bën këtë linjat turbullime, këto marrëdhënie kanë tendencë për të kurrë fundit. Këto marrëdhënie etiketë pa shumë herë përfundojnë me një të mashtrimit të personit por që nga marrëdhënia nuk ishte zyrtar atëherë cheating “kurrë nuk ka ndodhur me të vërtetë”.

Social media është e plotë të tundimeve dhe mundësitë për të humbur. Mesazhet private dhe delikate flirtim tilla si simpati një foto me siguri rrit shanset për të mashtrimit. Social media tregon gjithashtu opsione për të parë se kush tjetër është atje, ajo nuk është vetëm një mënyrë për të qëndruar në kontakt me familjen dhe miqtë. Social Media është përdorur gjithashtu për të shprehur ndjenjat. Përditësime të statusit dhe postuar fotot për dashurinë, ndërsa nuk përmendet direkt, është mënyrë e re për të shprehur ato’ Ndjenjat e vërtetë.

Për fat të keq, në ditët e sotme është shumë e vështirë për të parë se personi tjetër krejtësisht pa filtër. Përgjithësisht, njerëzit janë të frikësuar për të qenë e vërtetë dhe rriti atje edhe në marrëdhëniet. Ky nocion për të qenë të frikësuar për shkak se ata nuk duan të reflektohen si shumë në dispozicion, shumë të shqetësuar, shumë dorky, shumë e bukur, shumë i sigurt, nuk qesharake të mjaftueshme, etj. Ajo që ne të gjithë duhet të dini është se kur ju të gjeni personin e duhur, ata do të përqafojë të gjitha aspektet e ju.

Së fundi, çdo person që ju të merrni romantike me ose do të përfundojë si partneri juaj të jetës apo në fund ju do të prishur – both of these realities are terrifying. While modern dating is not the easiest, ajo është e vlefshme në fund. Sepse kur ne bëjmë të gjetur se dikush të veçantë, ne priren të ushqej ata të gjithë më shumë si udhëtim për të gjetur dashurinë e vërtetë është gjithmonë e vlefshme.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2017 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio

Lexo më shumë:
Si për Takon A Girl Kush tregon pak dashuri

Nëse jeni takim një vajzë që tregon pak dashuri ju mund të joshet për të hedhur në peshqir. Ju ...

Afër