Совети Запознавање за жени

од страна на

10 Заповеди Запознавање за жени

последен пат ажурирани: Мај. 20 2019 | 3 мин прочита

Дали има некои правила кога датира? Се разбира, постојат. Многу од нив, всушност, но повеќето од нив се условени култура и тие можат да се разликуваат од една земја до друга и од една етничка група на други. Меѓутоа, постојат основни правила кои остануваат во важност во целиот свет. Тука се 10 заповеди жените треба да ги почитуваат кога датира:

1. Врати повици во навремено

Жените како земање своето време пред да се врати на човек кој се чини дека им се допаѓа. Ако имате интерес во тоа човекот, премногу, ќе се вратат неговиот повик во навремено. Дури и ако сакате да се игра тешко да се добие, не се обидуваат да се добие во текот на 48 часа лимит, без добра причина. Да се ​​биде надвор од градот веќе не е валидна објаснување. Секој има мобилен телефон во денешно време, или речиси сите.

2. Почитувајте ја вашата Ветувања

Што може да мислам дека е полесно за мажите отколку за жените во дивината датира џунгла. Верувале или не, тоа не е точно. Тоа не е секогаш лесно да се добие храброст да побараат жена од. Ако го направи тоа, а ти рече да, обидете се да се држиме до вашите планови. Немојте само да се јавите за да го откажете во последната минута. Тој може да се добие впечаток дека не се толку многу во него. Па, тоа е совршено во ред да не се, но во таков случај не треба да се согласат на прво место.

3. Нека ја преземе водечката улога

Дали ова изгледа премногу старомодни за вас? Може да биде изненаден да откријам дека многу работи се уште се врши на старата школа начин. Повеќето луѓе уживаат да бидат ловецот, барем малку. Нека си ловат, но му помогне ако тоа биде потребно од него Испраќање на правото сигнали.

4. Не екс разговорите

Оставете го ова тема за бележчица разговор со вашите другарки! Пијалок кај девојчињата е многу повеќе погодна ситуација да се зборува за вашиот екс. Без да се таинствени околу тоа, не го изложувајте на сите ваши нејасни минатото време на првата фаза на вашата врска.

5. Чувајте вашиот фокус и насмевка

Насмевка е во вредност од повеќе од еден тон на сочинуваат. Тоа го прави вашето лице сјај и ви овозможува вашиот Потенцијалниот љубовник види најдоброто од вас. За време на денот, обидете се да се фокусира својата внимание на него, и избегнувајте вртење на главата по други момци, без разлика колку е топла тие би можеле да бидат. Слушнете што е тој кажува, одржувате контакт со очите, и да се ангажираат. Тоа е ставот човек би очекувал. Ако сте горчливо, расеан, и тажен, тој може да се заборави да се јавам подоцна.

6. Немојте да пиете премногу

Атмосферата е опуштена и секојдневен. Се чини дека треба да се работи само парична казна. Вие се чувствувате во искушение да се имаат неколку молотови или чаши вино. Не! Никој не вели дека не им е дозволено да се допре алкохолни пијалоци. Само не претерувајте. Резултатот не може да биде како секси како што мислите.

7. Не гледам како зестрогонец

Што ви се допаѓа, наоѓање на вашата сродна душа, или привремена извор за финансирање. Не се однесуваат како да е вашата банка. Ако тој одлучи да купи подарок за вас, прифатиме, но не се праша за тоа. Покрај тоа, не се согласуваат да го плаќаат киријата, или кои ви даваат месечен износ на пари што тој само може да заврши чувство како купување вашата љубов.

8. Бидете дама

Се сеќавам на основните правила на однесување на вашите родители ве научи кога сте биле дете? Тие се уште се применува кога датира. Не заборавајте вашиот начин и да ја задржите користење на скапоцени зборовите "ве молам" и "благодарам", дури и ако го знаете и веќе. Иначе вашиот став и не се шири нозете отворен како пријателе дури и ако се носи панталони. Рафинирано жената не заборавајте за овие мали основните правила и по години брак.

9. Покажете го вашиот интерес

Плаќање атентатор комплимент е нешто жените често забораваме прават. Мажите се исто толку чувствителни на убави зборови и гестови како нас. Не двоумете се да му каже дека изгледа одлично во тој нов дрес го стави на специјално за вас. Покажете ја вашата интерес со тоа нешто убаво за него! Тој ќе ве однесе на вечера? Зошто не сте го покани на вашето место за домашна вечера за промена? Знаеш што неговите омилени колачиња? Погледни за рецепт и се пече убав серија за него. Едноставно гестови како овие се испрати порака. Тие ќе му се покаже дека се грижите и дека ќе се прави обид, премногу.

10. Не се голи на првиот состанок

Љубов на прв поглед? Многу луѓе тврдат дека тоа е само страст. Но,, ајде да речеме дека се заљубиле на прв пат ќе се постави очите на едни со други и тоа е взаемно. Меѓутоа, обидете се да се воздржат од добива гол на првиот состанок. Можете да ја бакне и прегратка, но земајќи го забави секогаш има свои предности. Како инаку ќе се зборува за водење љубов, а не само секс?


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио