10 Прво Датум Совети облека за мажи

последен пат ажурирани: Мај. 13 2019 | 2 мин прочита

Сите сме сретнале луѓе кога не е во потрага потрудиме. Запознавме нови соседи кога косење трева. Запознавме нов соработник на денот кога ќе се капе кафе на нашиот дрес. Како што вели поговорката, ние само една шанса да се направи првиот впечаток. Ние ќе, Меѓутоа, види нашите соседи и соработници веројатно повеќе отколку што сакаме. А датум е различен. Прво, не постои гаранција дека ќе добиете можност за друг датум. Второ, таа се случува да се грижи многу повеќе за вашиот изглед од вашиот сосед или колега. Не грижете се, иако. Јас сум тука да ви помогне 10 Прво Датум Совети облека за мажи.

1. Се облекуваат на ниво на формалност на настанот. Ако речиси секој друг човек во ресторанот ќе биде облечен спортски јакна, вие не треба да се појави без еден. Тоа е многу полесно да се облекуваат надолу на мува од облекуваат ако се наоѓате себеси прописно облечен.

2. Фустан за да одговара на времето. Да речеме дека имате планови вечера и по вечерата вашиот датум сугерира шетаат по улица за десерт. Вие сакате да бидете подготвени.

3. Носете убаво чевли! Не флип апостолки или тенис чевли…освен ако не сте на плажа или да игра тенис. Жените сакаат чевли и ќе се забележи твое.

4. Железо твојата кошула. Ние не може да се забележи (или нега) ако нашите кошули се пеглаат, но таа, најверојатно, ќе најава (и нега).

5. Носете нешто што се вклопува и. На одговара на вашата облека е поважно од брендот, стил или нешто друго. За оние од вас во искушение да носи супер тесни кошула…не…едноставно не…

6. Носете нешто што ќе се користи за да и удобно. Особено ако имаат тенденција да се нервозни на првиот состанок, се даде еден помалку нешто да се грижите за.

7. Носете колан и бидете сигурни дека тоа се совпаѓа чевлите. Тоа го прави вашата облека изгледа поцелосен.

8. Земете повратни информации. Прашајте го вашиот цимер, пријател, соработник или некој кому му верувате за вашата облека. Вие не треба да ги споделите со нив да се облекуваат, туку едноставно се прашуваат дали ќе се погледне во ред може да ви помогне.

9. Не носете ништо премногу екстремен или упадливи. Вие не треба да се облекуваат како вашиот дедо, но вие не сакате вашата облека да биде одвраќање. Но, во исто време…

10. Бидете себе! Жените сакаат доверба. Носат нешто што изразува вашата личност.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио