10 Причини зошто мачките се супериорни во однос љубовници

последен пат ажурирани: декември. 05 2019 | 2 мин прочита

Дали сте добивање на онаа фаза во животот, кога сте размислува кожен, purring придружник за да ви прави друштво? Не се засрамени; прифатат тоа. Мачките се фантастични, и јас би отишле толку далеку да се каже дека во многу случаи, тие се дури и подобро отколку љубовници. Секако, тие не се во состојба да ги исполни физички работи (тоа е дефинитивно не е она што ние подразбираме под Датум Мојот домашно милениче), но тоа е она што на интернет, модерната технологија и кредитни картички се за. Она што може да направите е да обезбеди те сакам, компанијата и во целина многу се смее. Луѓето можат да го фрли на "луди мачка дама стигмата околу сите тие сакаат, но постојат многу hilariously генерализирана причини да се избере мачка во текот на еден дечко.

1. Тие ретко го пропушти Марк


Фото од orphum кубика

Вие знаете дека јас зборувам за тоалети тука, дами. Мачките обично се неверојатно прецизни кога станува збор за цел.

2. Тие ги задржи самите добро негувани


Фото од Лука Џонс кубика

Мачките всушност се грижи за својот изглед и да се гледа добро. Секако, некои од долга коса раси потребна дополнителна четкање, но барем тие уживам.

3. Тие се ниски одржување


Фото од oskay кубика

Сите мачки сакаат е сон, храна, гали и изведба. Вие нема да мора да се справи со лошите расположенија, емоционално занемарување или подесување во TurtleMan, Шатка династија или што и други глупости момци се чини дека уживате во гледањето.

4. Тие ве утеши Кога сте болни


Фото од припадност кубика
Мачките имаат шесто сетило кога станува збор за болест, и често е особено пријатна и љубов, кога нивниот сопственик е болен. Споредиме ова со еден човек Управниот јасно на вас, па тие не се намали Човекот грип и можете да видите зошто мачките се чувствувате избор.

5. Тие ви се задржи топло


Фото од Alisha Варгас кубика
Вашата мачка не ќе им суди или откинат од тебе поради ужасната icicles дека ќе се јавите прсти. Тие се среќни да притискам и да ги задржи вас и вашите глечер нозе топло.

6. Не свекорот


Фото од admiller кубика
Луди мајка-во-законот е огромен плус во мојата книга.

7. Гали и само гали


Фото од Емилијан Роберт Vicol кубика
Тие не очекуваат ништо повеќе од масажа. Знаете на што мислам со тоа, господа.

8. Тие не судат вашите навики за јадење


Фото од Алекс Goodey кубика
Изработка на 01:00 закуска од путер од кикирики, чоколадо чипови и една лажица? Мачка ќе биде долу со тоа. Не осудувањето изглед или unsubtle совети за салата членство овде.

9. Не мустаќи во мијалникот


Фото од Кен печатење кубика
Да, игра на зборови, кои се случи. Вие сте добредојдени.

10. Имате пристап до нивните медицински досиеја


Фото од anja_johnson кубика
Тоа звучи морничаво, и јас сум сосема удобно со тоа. Но, мора да се признае дека тоа е пријатна да се знае дека не е изненадувачка В.Д. проблеми со вашиот мачки кожен пријател.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио