10 Начини да се создаде Bodacious bachelorette подлога!

последен пат ажурирани: Јануари. 26 2021 | 2 мин прочита

"Нема место како дома."—Волшебникот од Оз

Без разлика дали сте дружете онлајн, долги, или тајно се нурнати во една канцеларија романса, евентуалното "амбиент" за вашиот љубовна приказна ќе се одржи во твоето место.

И како што тоа или не, вашиот стан, дома, или колиба, вели дека многу за тоа кој сте и вашиот идентитет. Исто како вашата облека, Комуникацијата тома за вашата личност и начин на живот.

Што е твое се каже за вас?

Ако сакате твое да кажеш дека си брак материјал, или минимално некој достоен за дружење со и да се запознаеш подобро, сметаат дека овие навремено совети.

Украсување Дали и да правите

1. Направите вашиот место уникатна, Интересно е одраз на кој си.

Без разлика дали тоа е чуден, старомоден, или храбар и bodacious, стави свој спин на неа.

Тоа е убавината на кои имаат свој место: Вашиот простор, вашиот вкус!

2. Експеримент.

Погледнете што може да излезе со. Обидете комбинирање на различни бои, стилови, текстури, па дури и временски периоди. Во почетните фази, не инвестираат многу пари додека не сте сигурни на она што одговара на вашата личност и начин на живот.

3. Размислете за психологијата на боите.

Дали знаевте дека некои нијанси имаат ефект врз тоа како се чувствувате и да размислуваат во одредена просторија или поставување? На пример, беж и земјата боите на тоновите се смирува; додека бои како црвена и портокалова боја, заживување. Бизнисите Користете боја терапија цело време во производство на одредени саканиот одговори. Вие треба да е премногу.

4. Чувајте ги вашите четвртини убаво и уредно.

Мајка ти беше во право. Не само што оваа практика придонесува за создавање поволен впечаток кај спротивниот пол, оди на долг пат кон ви заштедиме време и пари.

5. "Блум каде сте сади."

Спроведување малку на природата во затворени простории е секогаш паметен потег. Растенија се создаде атмосфера на топлина и удобност. Тие исто така помагаат да се обезбеди добар квалитет на воздух. Дури и ако не се родени со "зелена палецот,"Постојат различни видови на растенија кои бараат помалку" чешлање "од вашите миленици. Clueless? Google "лесно одгледување на растенија" или посетете го вашиот локален Градина Насловна депото на одделението за помош.

6. Размислете за флексибилност на кошници.

Сакам кошеви! Вие ќе е премногу. Тие се евтини, атрактивна, и лесно да се најде.

Нив ги користат за складирање: да се одржи миленичиња играчки, крпи, ЦД-а, со вкус на чаеви, или како декоративни уметнички дела поставени на стратешки места на ѕидовите. Се меша и натпревар различни бои, големини и ткаат шеми за максимален ефект.

7. Опкружувачки се со она што го сакаш.

Ако сте љубител на музиката,, тоа би можело да биде гитара или тапани. Тоа би можело да биде доста, декоративни Рамки дека "куќата" фотографии на вашето семејство или домашни миленици. Ако сакаат да патуваат, можеби ќе може да се прикаже слики на далечни места и светот или две. Додај во овој, некои миризливи свеќи, или спокојство фонтана, за убав завршувањето на допир.

8. Не го превиди спална и кујна.

Тоа е местото каде што многу парови поминуваат голем дел од времето земање на храна, забава, и создавање на трајни сеќавања.

9. Магазин на низа на места за најдобрите зделки.

Можете да го постигне некои големи предмети во места како вашиот локален Семејство долар, квалитет пестовност продавници, имот за продажба и болвата пазари, па дури и Craigslist.

10. Бидете сигурни да се земе пред и по слики.

Тоа ќе ви даде големо чувство на исполнетост и задоволство, и корисни идеи за идни подобрувања.

Со пролетта чистење на хоризонтот, нема подобро време да се исчисти и прилично до вашето место!

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио