Совети г-ѓа Право

од страна на

12 Мора да Haves за г-ѓа. Право

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 2 мин прочита

1. Некој кој е страстни за нејзиниот живот, додека одржувањето на рамнотежа. Било да е тоа нејзината романтична врска, нејзиното семејство, нејзината работа, себеси и волонтерство. Некој кој е страстни за околината живееле инспириран живот. Сите ние да го користите малку инспирација.

2. Некој кој има храброст да се биде ранлив кога е потребно и наметливо кога е потребно. Таа ќе одлучи да се отвори за оние кои имаат хемија со неа, но таа е во состојба да се подготви јасни граници кога е потребно.

3. Некој кој ќе можете да се биде со. А човек кој не скокне до судија, но посегнеш да се разбере и да ја откриеме е истиот човек кој може да се согласи да не се согласувам.

4. Некој кој комплименти 3 полошо недостатоци за вас и ви комплимент нивните 3 полошо недостатоци. Заемност е клучот. Најди некој кој може да придонесе за вашиот живот како што таа жена направи. Долго досаден листи не се ослободиме; тоа е во најдобар оковавам.

5. Некој кој избира да биде вид отколку во право. Од келнер на бездомници лице на улица да си.

6. Некој кој може да се каже дека е жал. Сметам дека подготвеноста да се признаат грешките е голем чекор кон исцелување. Често пати, кој е доволен.

7. Некој кој е одличен соговорник. Вие само сакаат да разговараат со неа, бидејќи таа е толку мулти-фацетирани и интересни.

8. Некој кој е интелектуално љубопитна. Таа ја доведува во прашање само за сè, се грижи за подобрување на себеси и не запре учење.

9. Некој кој сака да оди низ тешки времиња со вас. Таа има издржливост да се застане со вас и да ви помогне кога работите одат на југ.

10. Некој кој ќе се грижи за неа домашни миленици. Таа прави сигурни дека тие се здрави, чиста и среќни. Ако таа тврди дека го сака својот миленичиња, но тие се во состојба на конфузија, Замислете ако таа те сака? Ќе добиете ми лебдат.

11. Некој кој постојано прави малку работи за вас. Еден ден во ден и надвор посветеност на вршење на овие работи, вели дека многу.

12. Некој кој има слични финансиски мислења. Сакате да се изгради стабилна финансиска иднина за да можете да уживате во вашата врска. Последно нешто што сакате да направите е борба за пари.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио