12 Совети за да се остане оптимист Кога Online Dating

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 4 мин прочита

Онлајн датира понекогаш може да се чувствуваат многу деморализирачки. Тоа може да предизвика нас да се чувствуваат изгорен, фрустрирани, па дури и горчливо. Па, како да се избегне ова и наместо тоа да направат онлајн датира во стил и забавно искуство што може да биде? Еве неколку совети за вас.

– Прифатете дека ви се случува да се сретнат со многу луѓе на интернет, кои едноставно нема да биде она што го барате. Тоа е во ред! Тоа е дел од договорот. Не да се стави надвор, ако бројките се постигне во стотици (Јас не велам ова за да те плашам и тоа може да се постигне оваа висока, ако смета сите е-пошта). Со онлајн датира Постојат голем број на пораки и напред и назад. Прифатете го тоа и тоа нема да ви пречи.

– Имаат системи за справување со е-пораки и контакти. Ова може да помогне да се спречи толпата надвор и да се остане мотивиран. Се користи за да имаат стандарден e-mail дека јас ќе го користи за контактирање со луѓето кои само би малку се прилагоди во зависност од индивидуалните бев во контакт. Знам дека ова може да се гледа како безлична, всушност, тоа беше само еден ефикасен начин да управуваат со процесот и остане висока енергетска. Откако ќе го потроши часови пишување на Совршен Е-пошта само за да имаат никаков одговор (повторно), ќе се разбере зошто јас Ви препорачуваме ова. Вие исто така може да имаат различни папки во која ќе се стави луѓето во зависност од тоа дали сте заинтересирани или не.

– Чувајте почетна e-mail кратко. Јас не сум укажува на тоа дека не се мачат да се запознаат луѓето, само што ќе се задржи првична e-mail прилично кратко време сте ги скрининг. Ако по неколку кратки e-mail и двајцата сте уште се заинтересирани и комуникација тогаш можете да одите малку подлабоко со нив. Ова е чисто за да се спречи толпата надвор и да се справи со тоа ако добиете многу e-mail и интерес.

– Поместување на "лично" или телефон брзо. Очигледно задржи безбедноста во умот, и јас ги охрабри моите клиенти за да добиете на вистинскиот живот датум брзо. Тоа е затоа што луѓето можат да бидат многу различни во реалниот живот, од тоа како тие се онлајн, и никогаш не ќе се знае дали тие се случува да се биде добар за вас, додека не ги исполнат во реалниот живот. За оваа цел не поминуваат часови пораки и назад онлајн, во спротивно ќе потроши многу време за луѓе кои не може да биде соодветен за вас.

– Не грижете се ако не добие одговорите на e-mail ви испратиме. Ако ова се случува со тебе знам дека тоа може да се чувствуваат страшно и повторно не го сваќате тоа лично. Понекогаш ние сите одат преку сува магија во кое ќе можеме ништо. Не одговори на било кој од e-mail, ние испрати, Нема контакти и така натаму. Не паничете ако ова се случува со вас, сепак вреди да се земајќи друга цел погледнеме во она што сте го напишале на вашиот профил и на сликите во која сте одговарале. Тонот на вашиот профил дефинитивно треба да биде пријателски, светлина и весели. Ако сеуште имаш нема среќа Откако ќе го проверуваат вашиот профил, побара доверлив пријател да го погледне во текот и да ви даде некои повратни информации. Дури и да ги проверат преку некои од пораките што се испраќаат да бидете сигурни дека тие читаат ред.

– На сличен начин, ако сте жена и се чека да се добијат некои пораки и ништо не доаѓа преку, повторно, не грижете се. Прочитајте и следете ги чекорите погоре. Исто така, наведуваат дека ова е една област која јас предлагам жените можат да бидат во нивните машки енергија, само за оваа почетен чекор. Што мислам со ова е да се оди напред и да се направи првиот чекор се јавите и пораки луѓе ви се допаѓа. Онлајн датира веб-сајтови може да биде многу "бучни" и може да се изгуби во shuffle ако не се направи вашето присуство познат. Користете го вашиот машката енергија за да се поврзеш со луѓето и да добиете вашиот системи во место, и потоа капка право назад во вашиот женски енергија откако комуникација почна.

– Не го сваќате тоа лично, ако тие исчезнуваат. Ние сите се тоа да се случи. Ви се исполнат некој онлајн, по која разговараш со нив,, сето тоа е одвиваат добро, градење убаво, можеби се уште работат до барајќи датум, а потоа одеднаш "poof", тие исчезнуваат во облак од чад, никогаш да не се видат повторно. Дали ви кажам нешто страшно? Дали тие ќе умрат? Па веројатно не. Повеќе веројатно тие се, исто така, да разговараат со други луѓе онлајн, и некој друг доби во таму прво, или можеби своите поранешни дека тие се 'уште се тајно во љубов со покажаа назад и сте имале среќа да избега. Поентата е во тоа што, најверојатно, никогаш нема да знаете. И ова се случува цело време! Ако ја познавате оваа тоа им помага преземе осилото од тоа. Јас секогаш советот на моите клиенти жените да не се премногу емотивно вклучени, додека не се, всушност, се запознал со него во реалниот живот, и, всушност, се додека не ви ја покажува дека е сериозно заинтересиран за вас. До тоа време, тој е само една опција за вас од многу. Не земајте "исчезнуваат" лично.

– Третирање на сите со нотка на сол. Онлајн датира е она што е. И ако може да го прифати тоа за што е тоа што ќе имаат многу полесно време со него. Ќе се исполнат некои oddballs, ќе се сретнат некои луѓе кои мислите дека се ужасни, ти можеби ќе се сретне со некои луѓе ви се допаѓа, а можеби и ќе се сретне некој што ќе може да има однос со и да падне во љубов со. Како што било друго што е, тоа ќе биде искуство. Ќе расте како личност, бидејќи од неа и ќе добиете за да се практикуваат во интеракција со членови на спротивниот пол. Затоа не треба да се даде во, само бидете сигурни да го земе со нотка на сол, смееш со вашите пријатели за тоа и да имаат некоја забава со него на патот.

Џули.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио