15 Најдобрите Твитер сметки да се следат за Запознавање Совети во 2015

последен пат ажурирани: октомври. 23 2020 | 4 мин прочита

Во нашите сегашни дигитално управувано општество, ние се потпираат на наоѓање на повеќето од нашите информации од интернет. Многу луѓе ги користат социјалните медиуми особено да се задржи во допир со пријателите и семејството и да се остане во тек на тековните светските настани, но она што за добивање на односот совети?

Твитер им овозможува на корисниците можност да разменуваат информации 140 карактери или помалку со своите следбеници. Многу луѓе имаат скокна на можност да се користи Твитер, како издувен вентил за да не само линк до нивната работа, но да обезбеди совети за оние кои се заинтересирани.

Постои плетеницата на датира и односи писатели, блогери и експерти за користење на Твитер, како средство за dishing од датира совети. Јас составил листа на некои големи Твитер сметки, кои се вртат околу датира и односи совети. Без разлика дали сте во потрага за совети за тоа како да го подобрите вашето онлајн датира профилот или се бараат совети за тоа како да се справи со лош распадот, овие Твитер сметки имаат ти е покриен!

Значи без понатамошно ado, тука е листа на (Во моето скромно мислење) на 15 Најдобар Твитер сметки да го следат ако сте во потрага за кои датираат совети:

Шенон Kolakowski (DrShannonK)
Шенон е психолог и датира и односи писател кој неодамна објави книга се врти околу загриженоста на датирање и нуди до пристапи и техники за тоа како да се справи дека анксиозноста и го внесете датира светот. Фрлите поглед на нејзиниот Твитер храна за кои датираат совети статии и стратегии.

Џули Spira (JulieSpira)
Џули е експерт за навигација во светот на онлајн датира и често мислења линкови до статии и видеа во врска со нејзиниот однос насоки. Следете својот Твитер фидот, ако сте заинтересирани да дознаете повеќе за тоа како да се справи со светот на онлајн датира.

Симоне Katerine (by_simone)
Симон е секс & односи блогер кој се однесува на било која и сите теми даден на неа. Ако сте во потрага за еден писател кој храбро се дискутира теми кои се движат од онлајн датира за тоа како да се купи секси долна облека, бидете сигурни да се провери од нејзиниот Твитер храна за линкови до релевантни написи.

Арон Хортон и Џош Nalven; Гај Пријатели фид (TheGuyFriends)
Арон и Џош се двајца пријатели кои домаќин подкаст фокусирани на датирање, однос и секс совети. Кога станува збор за теми кои се подготвени да разговараат, ништо не е исклучено граници. Ако се чешање да се слушне датира совети од две смешно и целосно искрен момци, потоа да ги погледне нагоре на Твитер.

Само Кирш (jen_kirsch)
Џен е писател и односот експерт кој нуди до совети за оние гладни за да дознаете повеќе за постојано збунувачки датира светот. Таа разговара за теми како одржување на долги врски, како да се планира неверојатна првиот датум и како да се справи со раскинување, меѓу многу други теми. Дојдете преку својот Твитер хранат за да најдете линкови до неа датираат и однос статии, како и некои брзи совети.

Април Braswell (AprilBraswell)
Април е тренер датира кој специјализира во dishing од датира совети за жени над 40. Нејзината датира и односи статии се детални и информативни, многу сличен на својот Твитер храна, па ја проверите дали сте во потрага за кои датираат совети за зрели жени.

Christan Marashio (ATWYSingle)
Christan е датира експерт кој пишува на колоната и тоа е причината зошто сте сингл. Таа разговара за теми кои се движат од тоа како да се направи првиот датум неверојатно да се предностите на тоа, еден. Таа исто така ја поттикнува нејзината Twitter следбеници да се вклучат со неа со поднесување на нивните сопствени датира прашања. Ако имате гори датира прашање сакате одговори, проверете ја Твитер храна.

Мисла Каталог (ThoughtCatalog)
Мисла Каталог нуди до збирка на датирање, однос и секс совети статии напишани од страна на неколку различни соработници од нивниот веб-сајт. Нивните статии се секогаш забавен и малку специфичен, па овој веб-сајт (и Твитер храна) е совршен за оние кои ја ценат брутално искрен пристап.

Џошуа Помпеј (JoshuaPompey)
Исус е онлајн датира експерт кој ја сочинуваат бројни статии во текот на годините за неговата област на експертиза. Бидејќи тој е про во областа на онлајн датира, тој пишува за теми како што се како да занает врвен квалитет на e-mail на усовршување вашата онлајн датира профилот. Џош често се ажурира својот Твитер профил со релевантни написи, така бидете сигурни да се провери од неговиот фидот, ако сте во потрага за некои совети за онлајн датира.

YourTango (YourTango)
YourTango е уште еден веб-сајт кој има изобилство на датирање и односот совети статии направена од нивниот голем тим на писатели. Нивните статии покриваат сето она под сонцето за датира царството, па проверете нивните Твитер храна да се најдат статии кои дискутираат за ништо и сè за датирање.

Фауна Соломон (thedatingtruth)
Фауна е датира експерт кој обезбедува прилагодени односи совети на двата пола и обезбедува нејзината увид за различни прашања датира повеќето луѓе се соочуваат со, како и како да ти кажам, ако лицето на кое се датираат е во право за вас за тоа како да се запре привлекување на погрешни луѓе. Следете ја на Твитер за врски со нејзините написи и повремени врска шега.

Дан Севиџ (fakedansavage)
Дан е автор и активист популарно познат по својата секс совети колона Севиџ Љубовта, како и неговите подкаст Севиџ Lovecast, каде што тој пишува традиционални и нетрадиционални проблеми во врската. Проверете неговиот Твитер храна, ако сте во потрага за некои смешен, малку експлицитен уште искрени датира совети.

Ерин Тилман (DatingAdviceGrl)
Ерин е датира гуру кој не само што нуди писмен совет, но, исто така, е домаќин на свој радио емисија, која има нејзиниот увид на датирањето светот. Нејзината теми се движат од првиот бакнеж совети како да се датира со ограничен буџет. Следете ја на Твитер за линкови до видеа, статии и датира совети.

Антонио Borrello (eDatingDr)
Антонио е психолог и односи терапевт кој нуди совети и решенија за секој и сите видови на односи дилеми. Фрлите поглед на неговиот Twitter профил, како што често мислења брз врска совети и цитати и линкови до статии.

Вилма Stordahl (MyDatingRx)
Вилма е датира блогер нудејќи до нејзините совети за кои датираат по разводот, во голема мера врз основа на нејзиниот лични искуства. Погледни за својот Твитер профил, ако сте заинтересирани во читање за неа увид за да влезат во датира базен по разводот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио