3 Причини да не се земе вашата кутре на првиот состанок

последен пат ажурирани: Јануари. 19 2021 | 2 мин прочита

Пред неколку години, еден пријател ми даде името и телефонскиот број и рече дека нејзината пријателка ме очекуваме да се јавите и да ја прашам надвор. Мислев отворен претставата ќе биде забавно првиот состанок. Ние ќе се излет, шише вино, ќебе и да уживаат во убава летна вечер заедно. Сум бил во право во врска со сето тоа.

Овој состанок на слепо се случи за да се совпаѓа со мене седи симпатична кутре 10 недела стари Златната Враќач. Мислев дека тоа ќе значи само до датумот па јас го донесе со себе. Наместо тоа,, мојата забава малку пријатели заврши се одвраќање. Еве три причини да не се земе вашето кученце на првиот состанок:

1. Кутрето освои многу внимание кои ги прекинаа нашиот разговор

Кутре Прво Датум

Ние никогаш не беа во можност да се добие навистина еден во друг. кученцата, или домашните миленичиња во целина, се големи разговор стартери, Но тоа значи дека секој сакал да прашам колку години тој беше.

2.Бидејќи имав мало кутре и не постара куче, тој бара постојано внимание

Кутре треба внимание

Ова значи дека ние се повеќе babysitters на кучето од една двојка на состанок со една третина придружник Селектирај заедно.

3.Кутре poo не е точно афродизијак

кутре Poo

Ако имаш постара куче, медиокритет паузи ќе се случи поретко и имате малку повеќе контрола кога и каде тие се случи.

На крајот на ноќта, Јас навистина не се чувствувам како да сум имал многу шанса да се запознаат денот ми. Од вршење на кучето (бидејќи тој не научил да одиме на поводник уште) да се исчисти по него за споделување колку години тој беше со стотици заинтересирани странци, Се чувствував како да сум бил работат цела ноќ, а не да се запознаеш со убава млада дама. Немаше вториот датум, но научив важна лекција. Оставете кутре дома за првиот состанок.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио