3 Тајни за Запознавање на буџетот Студентски

последен пат ажурирани: Јануари. 06 2018 | 3 мин прочита

Како можам да ги импресионираат мојот датум и се уште имаат пари да се направи за перење?

Фото од RBerteig кубика

Ова е неодложно прашање и борбата за сите студенти на светот високото образование. Оваа измината недела јас едвај можеше да си дозволи очајно потребни тоалетна хартија, и кафе зависноста се заканува да го уништи мојот паричник. Сепак,, исто како што не може да се добие околу потребата од постојана кофеин, студентите не може да избега од фактот дека тие се скрши.

Живеејќи на студент на буџетот не е лесно. Без разлика дали имате со скратено работно време или сте еден од среќните неколку кои имаат финансиска поддршка од своите родители, тоа е се уште во тек битка. Противењето петокот вечерта пица е доволно тешко, но да бидат работите уште полоши, постои уште еден елемент кој е евидентен во сите колеџи и универзитети; Запознавање.

И покрај вашиот шарм и неверојатни добар изглед, да ги импресионира вашите датумот на кој таа обично ќе ве чини некои тесто. Меѓутоа, има светлина на крајот од тунелот скапи. Тоа е вашиот среќен ден, бидејќи овие три тајните да ви помогне да ги импресионира вашите денот додека се скрши студент.

Останете во близина на домот ... како навистина блиску


Фото од Стив Jurvetson кубика

Колеџот е твојот дом далеку од дома. Всушност, тоа е веројатно повеќе забавен отколку вашиот вистински дом. Затоа што има многу предности и потенцијалниот датум идеи право на вашите прсти.

  • Филм ноќ и цел во храната. Netflix беше буквално направени за колеџ деца.
  • Кук заедно (готвење со микробранови 'уште е важна!)
  • Игра игра на табла, картички или видео игра
  • Изградба на ќебе тврдина заедно. Секој е дете во срцето, не го негираат
  • За повеќе artsy-fartsy парови, направи занает или сликаат
  • Само едноставни зборува и милување обично работи чуда

Направете план за буџет


Фото од Бил & Vicki Т кубика
Вие не научи сè во училница. Вештината на буџетско планирање е важна и многу корисна. И покрај тоа што не може да се стави на вашата биографија ќе ви помогне да бидете паметни за вашите пари. Седнете, излезат пенкало и хартија (или поверојатно вклучите вашиот лаптоп) и да се пресмета вашиот месечни трошоци. Ова ќе вклучува храна, забава, потреби, училишни материјали, и што е најважно датуми. Обидете се да се спушти само она што не може да живее без. Следна, додадете costys заедно и да се добие вкупниот резултат на тоа колку можете да потрошите месечно. Сега доаѓа со предизвикот; обидете се да не одат над оваа сума, па дури и трошат помалку, ако е можно. Сега можете да бидете вистински душо, се уште плаќаат за законот и не се чувствуваат тотално се скрши.

Го користите вашиот ресурси


Фото од dougwoods кубика
Вашата најголема предност е вашиот ресурси. Јас звучи како кул филозоф со дрвена персонал и брада, но јас не сум. Како студентите имаме многу предности. Вие знаете оние забава книги ли на почетокот на годината и не отворен уште? Па, тие се порибено полн со заштеда на пари датум идеи ... да бидеме претпазливи на дисконтирани тетоважа оние иако. Тоа не завршува тука. Без разлика каде и да одите на училиште, Можам да ве уверам дека многу продавници, ресторани и бизниси во целиот вашиот кампус понуда студент попусти. Ги искористи овие можности и заштедите пари на училиштен прибор, храна и многу повеќе. Има безброј занимава, поволни цени и рекламирање материјали за исклучиво студенти. Како да станете забава кралица или цар, не е нешто што треба да се срами.

Со овие три тајни, ќе биде незапирлива. Вие може да го освои светот датира со голема леснотија и се уште имаат пари останати да се покаже за тоа. Така одат напред и го фати некои срца и заштедите пари.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио