3 Совети за да се создаде најдобрата онлајн датира профилот

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 2 мин прочита

Поставување на онлајн датира профилот можат да бидат и излегувам и страшна идеја на сите одеднаш. Возбудата очигледно доаѓа од помислата дека можеби и вие само може да ја исполнат таа некој посебен низ навидум граница помалку интернет. Теророт доаѓа од помислата да се прашувам што точно да се стави во вашиот профил. Ако сте како повеќето луѓе, веројатно ќе сакате да се стави напред најдобро претставување на себе, но вие едноставно не знаете како да го направи тоа. Опишувајќи себе може да биде непријатно и збунувачки. И покрај тоа може да изгледа малку како да пишуваш писмо за апликација за работа, останува фактот дека сте навистина се обидува да се повлече во потенцијалот датуми, а не потенцијален босови! Поради комплексноста на создавање на онлајн датира профилот, таму се всушност многу компании посветени на една цел, односно на пишување на интернет датира профили. За среќа, постојат неколку начини на кои можете да направите свој профил / "за мене" дел повеќе интригантни, без да се плати "професионалец" да го направи тоа за вас.

Раскажуваме приказни: Можеби една од најважните профилот пишување совети како да се сеќавам, се раскажуваат приказни во вашиот профил е дефинитивно докажан начин да се привлече луѓе во желбата да се барем да се запознаат повеќе за вас. Изјави како: "Јас сум убава, забава, авантуристички тип "се генерички и всушност откриваат многу малку за некоја личност. Меѓутоа, изборот да се обезбеди краток анегдота да претставуваат секој еден од оние описи ќе ве натера да многу повеќе незаборавни и интересни. (На пример, "Едно време додека во руралните Гана ..."). Се разбира,, тоа е клучот дека ќе ги задржи овие приказни краток; Не само што ова ќе го задржи вашето профилот лесно читлив, но тоа, исто така, може да обезбеди одлична можност за разговор тема за вашиот датум ("... Значи кажете нешто повеќе за тоа време ..."). Друг начин да го направите ова е да се обезбеди конкретни примери за едноставни генерички извештаи. На пример, велејќи: "Еден ден јас дури и може да ви го мојот потпис скара ребра и зелева салата направи" е повеќе незаборавни и поубав од велејќи:, "Навистина ми се допаѓа да се готви надвор на мојот скара."

Покани Прашања: Природен продолжение на првата точка, бидете сигурни дека вашиот датира профилот, обезбедува можности за другите да ви поставуваат прашања. Без разлика дали директно изјави (како и во, "Слободно можете да ме прашате нешто повеќе за ...") или само суптилно подразбира, профил, кој повикува истрага во врска со специфични детали за ви покажува дека сте отворена, лицето кое поканува како и. Со други зборови,, ако стилот дека вашиот профил е напишано во звучи совршено целосна и затвори, потоа другите можеле да помислат дека тоа е начинот на кој се премногу. Чувајте ги вашите опции се отворени датира од звукот како отворена, лицето кое поканува себе.

Бидете искрени: Конечно, чесноста е очигледно клучна состојка за секој успешен датира искуство, дали онлајн или не. Ако вашиот профил е напишан на таков начин што ќе ги пренагласуваат искуства или "експертиза", кои се само преувеличувања на реалноста, други гледање на вашиот профил, најверојатно, ќе биде во можност да се каже, порано или подоцна. Нечесни комуникација никогаш не е добра нога за да започнете на. Меѓутоа, тоа не значи дека тоа е од суштинско значење да се обезбеди целосно обелоденување во врска со сите на вашите академици и средства онлајн или. На пример, не сакајќи да открие Вашето моментално занимање поради страв дека другите би можеле да бараат за вас дружете едноставно за вашиот приход е валидна причина за единствената држава, "Во областа на медицинските" наместо "ортопедски хирург" во личниот опис. Во овој случај,, не се прават обиди да се направи на кој сте звук "подобра" од реалноста.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио