3 Совети за датирање Во текот на испит период

последен пат ажурирани: Јануари. 19 2021 | 2 мин прочита

Тоа е тоа време на годината повторно. Испит период snuck врз вас и веќе стана отрова на твоето постоење. Безброј сите nighters, дена од денот на стрес и часови на cramming е она што вашиот живот како студент се состои од. Јас веќе одеше околу кампусот и се чувствував како да сум во зомби апокалипса- тоа е она што недостатокот на сон и преголема доза на кафе и слатки прави со просечен ученик.

Друг исход на испит време е дека сите ние се нагласи во некој момент и земи ја на луѓето најблиску до нас. Ова не е добра вест за вашиот датира живот. Вие веројатно се чувствувате како да немаат општествениот живот и дека вашата игра ќе слезе на мозоци. Ако не сте го реализира уште, ти си за да.

За среќа, не треба да се секираат. Овие 3 совети може да ви помогне да ace вашиот испити, додека одржување висок белег во вашиот датира живот.

Размислете држи назад на вашиот шарм.

Испит период е важен момент во вашиот школување кариера, па тоа може да биде паметна идеја да се излади на датумите. Бидејќи сакате да се направи добро на вашиот испити, вие не сакате да го ризик од пропуштија вредни студија време се должи на неколку датуми. Додека учите во-длабочината на научни формули и бизнис сценарија, учење како да се привремено одбиеме вашиот шарм ќе биде од корист за вас и вашиот партнер.

Баланс е исто толку важно како кофеинот.

Ред Бул, сладолед, чипс и кафе чини да се развие на високо ниво на значење во испит време. Меѓутоа, тие не ќе се покаже да биде корисно кога станува збор за датирање, па рамнотежа е вашиот нов најдобар пријател. Тоа нема да ве направи било добро ако учат на целиот ден, цела ноќ, никогаш не го гледаме сончева светлина и не ги преземат сите паузи. Одржување на рамнотежа меѓу изучување и паузи е важно и е докажано за подобрување на вашето студирање способности и испит перформанси.

Местење на време да се развивам, стрес, и уживаат во некои сончева светлина е клучот. Овие студиски паузи станат идеални можности да поминат извесно време со вашите најблиски. Сметаат дека има филм ноќ секој толку често или се види на ТВ шоу заедно.

Алтернативно, добивање надвор и да биде активен е добар сврзување активност, како и корист за вашиот целокупното здравје- види како вашата исхрана се состои од шеќер и кофеин. Одете за куси прошетки помеѓу cramming сесии и проповед за стресот на високото образование живот. Свежиот воздух ќе го задржи вашето мозокот свежо.

Дали нејзиниот краток живот разговори преку Скајп, разговор на телефон само да се слушне нивниот глас, доцна во ноќта гушвам сесии или сон-overs, бидете сигурни дека ќе се одржува рамнотежа помеѓу работата и игра.

време прославата.

Ова е прилично очигледен. Не заборавајте да го прослават еднаш вашиот испити се освоени! Испланирајте нешто забавно дека и двете од што можете да направите за да ја прослават победата на лулка сите испити и да ја обноват вашата врска. Ако сте желни брада и планираат нешто однапред, тогаш тоа ќе ви даде нешто да гледаат напред кон.

Овие 3 совети ќе ви помогнат да се задржи на оган во вашиот љубовен живот за време на бурните испит период. Со проучувањето на овие tidbits на знаење, заедно со вашата безброј курсеви, Вие ќе бидете во можност да триумфира над вашиот испити, како и вашиот датира живот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио