Совети

од страна на

3 Совети за да ви се направи совршен пиле магнети!

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 2 мин прочита

Постојат мажи кои прават апсолутно ништо, но сепак завршуваат добивање на повеќе женски внимание отколку што всушност може да се справи. Има и други кои исто така се обидуваат на сите можни нешта да се биде човек дамски, но се борат да ги придобијат дури и една жена. Подолу се неколку совети за мажите кои припаѓаат на втората категорија; следниве овие совети ќе им помогне да се разбере што точно мажите треба да направите за да се биде девојка магнет.

Научете како да се направи контакт со очите

Ако не се природен пиле магнет, не можете да очекувате да видите во секој пар на очи ви се следниве. Значи, штом ќе влезете во соба полна со група на луѓе, прво треба да го овозможи скенирање за да дознаете колку почетна природни внимание ќе се добива.

Не обидувај се да не прави ништо глупо да го зграби други’ внимание; сетете се дека сте тука за да се заклучи погледите на кандидатите со атрактивни жени, а не да се претстави себеси како кловн. Кога ќе ја видите собата, треба да се најде барем една партија покажува интерес за вас; ако го видам нејзиниот подигање на веѓите и се смешка во вас, одговори со насмевка и да се обиде да стигне до неа да имаат некој вид на комуникација.

Дали сте се прашувате што ако не се среќаваме со некој заклучување на твојот поглед или смешка ви? Тоа е малку веројатно да се случи, ако одат бавно измерената скенирање. Повеќето жени (особено оние кои се најдат луѓе кои веќе се присутни во просторијата здодевен) продолжи бараат околу инстинктивно да дознаете дали човекот кој само влезе во собата е достоен доволно; така, бавен скенирање ќе ви овозможи да се направи контакт со очите со најмалку еден од нив.

Земи го тоа, не се дава

Ова е и испробаните и проверени метод; најголемата дама убијци во светот го прават тоа и да добијат големи резултати. За да се добие женски внимание, ќе мора да научат да ги игнорирате. На пример, ако сакате најатрактивните жена во група од четири или пет да се покаже интерес за вас, само да одиме во групата и да разговараат со сите девојки освен онаа дека сакате да примами.

Жени, без разлика колку привлечно или уверени тие се, само мразам да се игнорира. Давајќи им нула внимание значи дека тие ќе почнат да прават работи кои треба да победи својата благодарност.

Бидете подготвени да поставуваат прашања

Кога ќе се сретнат со жена, за прв пат, наместо да зборуваат за себе, ја прашам прашања. Жени без оглед на нивната возраст, академска позадина и професија само сакам да зборува за себе. Значи, тие само сакаат фактот кога ќе се сретнат некој кој е добар слушател; пиле магнети се обично најдобра слушатели во светот.

Распрашајте се за неа хобија, нејзините соништа,, и нејзиниот живот како целина; таа ќе се зборува, разговор и да разговараат. Бидете сигурни дека ќе ги слушаат она што таа го кажува внимателно, како тоа може да биде непријатно ако таа го прашува за предлог и дека не може да го понуди како што беа, всушност, не слуша нејзиниот.

Предлозите погоре покажуваат дека да се биде девојка магнет некој треба да сторат повеќе отколку само добар изглед и мирис. За да се добие внимание женски момци најпрво треба да се примамливата персона; сите други квалитети дојде следниот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио