Совети односи Навики

од страна на

4 Моќен Навики на среќни односи

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 2 мин прочита

Дали некогаш сте се преземат на време да се одразуваат врз начинот на кој вашиот модели на однесување влијаат на вашиот љубовен живот, за подобро или за полошо? Има работи што го прават несвесно кои влијаат на вашата врска на позитивен начин, исто како што постојат некои рутини кои стана некој вид на втора природа за вас, но возите вашиот партнер ореви. Додека првите сакаат да ги задржат, може да сметаат да се ослободиме од вториот тип на навики и практики се применат некои само среќни односи успее да се претвори во навика.

1. Однесувајте се кон вашиот партнер во однос

Почитување е состојка на било која врска треба да има, без разлика дали се работи за средно училиште фрла, за една ноќ или Обичните датира. Лекување на вашиот партнер во однос станува од суштинско значење кога е во сериозна врска, особено ако сакате да ја претвори во цел живот трае бракот. Прикажани однос еднаква на покажувајќи љубов, исто како што не лекување на вашиот партнер во однос всушност значи изразување на своите неодобрување, вашиот недостаток на доверба или прифаќање.

Почитување на вашиот партнер значи покажувајќи им дека ги сакам за тоа кои се тие. Може да имаат различни мислења за животот, Но, ова не значи дека вие имате право да го непочитување / нејзиниот. Ова е нешто што треба да имајте на ум, особено кога на двајца од вас се скараа за нешто. Тепачки, дури и најневажното оние, се моменти кога паровите често забораваме дека тие се всушност тим и треба да се однесуваат како што се.

2. Одете за прошетки рака под рака

Оваа навика ќе имаат огромно влијание врз вашето расположение, врз вашето здравје, како и на вашата врска. Тоа е можност да се добијат некои вежба пред или по седентарен ден во канцеларијата и шанса да поминат некои квалитетно време како двојка. Одење рака под рака, исто така промовира убав разговор, како што е времето да успее да се пробие со вашите дневни задолженија и го исчистите вашиот шеф заедно.

3. Поминуваат вечер заедно подалеку од телевизорот

Гледањето телевизија може да биде еден од најпопуларните (ако не и повеќето од сите) слободно време активност, но тоа сигурно нема да ви помогне како двојка. ТВ всушност привлекува целото внимание, дејствува како комуникациски затка. Како што веројатно може да се поврзат едни со други додека гледате телевизија? Како за исклучување на ТВ (барем од време на време), и поминете некое квалитетно време како двојка? Вие би можеле да зборуваме за вашиот ден, можете да притискам на софата, се сеќавам на првиот ден или планирате вашиот следен одмор. Нешто што се фокусира на двајца од вас оди.

4. Направете убав гест за вашиот партнер

Како за доведување на кафе за да вашиот сопруг во утра? Или при повикувањето на неговата мајка за рецепт и готвење неговите омилени детството јадење? Како за купување на вашата девојка нејзината омилена торта? Или уште подобро, печењето за неа? Тоа не мора да биде нешто големо. Мали гестови убаво изразат своите чувства на љубов и почит. Оставањето белешки за друг или texting да кажеш дека го пропушти / неа од време на време се навики кои може да влијаат на позитивен начин вашата врска.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио