4 Чекори за да се испрати на Совршен првата порака на жена

последен пат ажурирани: септември. 16 2020 | 4 мин прочита

Дали сакате да се најде жената на вашите соништа, преку онлајн датира? Велики, сите што треба да направите е да се формира профил на една од многуте популарни онлајн датираат сајтови и да се погледне преку профилот на регистрирани жени.

Немојте само да го погледне во нивните слики. Секогаш е убаво да се погледне во една убава слика, но ако сакате да дознаете дали може да се направи еден за друг, треба да го прочитате нејзиниот профил и види дали ќе имаат исти интереси, хоби и верувања.

Откако сте го гледаше низ неколку профили и да се најде барем една девојка која сте заинтересирани во, тоа е време да се напише својата прва порака до неа. Ова е обично оној дел каде што повеќето мажи се направи најмалку една грешка. Без разлика дали ви се приближуваат една девојка онлајн или офлајн, со почеток разговор во вистинскиот начин е од суштинско значење.

Можете да се чувствувате засрамени од она што јас идам да ве прашам сега, но ако сте подготвени да се подобри вашиот датира живот, вие треба да одговорите на следното прашање искрено:

Дали некогаш сте напишале првата порака со една девојка што сте ја користеле пред да се поврзеш со друга девојка? Можеби вашата порака изгледа вака:

Еј,

Имав разгледаме во вашиот профилот и мислам дека се навистина прекрасни.

Како сте?

Ако обично пишуваат пораки како оваа, вие не мора да се прашувам зошто вашето онлајн датира напори не се особено успешни. Вие нема да импресионираат жена со пишување на нејзиното истата порака дека десет други момци ја испрати пред.

Со цел да вртоглаво се зголемуваат вашиот онлајн датира успех треба да се издвоиле од масите на луѓе кои секогаш го користат истиот линии и истите стандардизирани пораки. Откако сте се издвојува, ќе немаат конкуренција веќе.

1. Персонализирате порака

Првата грешка дека многу од мажите се направи во однос на онлајн датира е дека тие дури и не се инвестира време да се погледне за нејзиното вистинско име, или барем да го персонализирате на порака со нејзиниот прекар. Некои жени би можеле да се нарекуваат себеси "sweet89", но тоа не значи дека нема да ја најде вистинско име во неа датира профилот.

Сум видел многу онлајн датира профили на жени кои се запиша нивното вистинско име некаде на профилот, дури и ако тие се користат лажен име како прекарот. Со пуштање во напор за да дознаете нејзиното вистинско име, ви покаже дека сте ги прочитале на профилот. Многу жени не ја прифатат оваа здраво за готово и ако сте еден од ретките момци кои всушност се грижи за повеќе од нејзината слика, тие се целосно обземена.

Во прилог на тоа, ние човечките суштества сакал да се слушне нашето име. Дури и ако тоа е само ваша прва порака, таа ќе се чувствува посилен емотивна врска, ако ја ословуваат со нејзиното име. Во случај да не се најде нејзиното вистинско име, ќе треба барем да го персонализирате вашата порака со нејзиниот прекар, наместо користење на генерички "еј ".

2. Индивидуата комплимент

Што е најдобар комплимент може да се даде за жена? Еден дека е чесен и дека не ја слушнале милион пати пред. Тоа е многу веројатно дека една убава жена на онлајн датира сајт добива многу пораки од момците.

Шансите се големи дека сите тие ù каже како убава и симпатична, таа е. Ако се само уште еден човек кој пишува на иста линија која во последните десет момци ја напишал, таа најверојатно нема да одговарате. Што ако не и 'кажам дека мислиш дека таа е убава, бидејќи нејзините зелени очи изгледа пријателски и нејзината насмевка те натера да се насмевнам премногу?

Тоа е нешто што на десет момчиња, кои пишуваше пред не кажа. Давање жена поединец комплимент е секогаш подобро од велејќи дека истите нешта кои другите момци веќе реков. Тоа ја покажува точно зошто сте привлечени кон неа, а не на други стотици жени кои исто така имаат убави слики.

3. Зошто е таа Специјалниот?

Океј, Знам дека сакате да ја напише, бидејќи сте привлечени кон неа, или барем на фотографијата што покажува во својот профил, но она што се другите причини зошто сакаш да стигне до неа знаат? Жал ми е но убава насмевка и долга руса коса не треба да биде само причини зошто сакаш да се запознаете со една жена на онлајн датира сајт.

Таа ќе се чувствуваат посебно кога ќе го смените вашиот општ комплимент во лична комплимент, но таа ќе се чувствува уште подобро кога ќе ја напишам неколку причини зошто сте фасцинирани, кои немаат никаква врска со нејзиниот физички изглед.

Ако додадете една или две причини зошто сте заинтересирани за неа, кои се директно поврзани со црти на личноста и хобија кои таа се наведени во нејзиниот профил, вашите шанси за добивање на позитивен одговор ќе биде исклучително висока.

Жените сакаат да се чувствуваат атрактивни, но тие, исто така, сакаат да се сретнат луѓе кои се заинтересирани за повеќе од нивниот физички изглед. Со неа кажува во својата прва порака дека сте заинтересирани за нејзиниот изглед и нејзината личност, ви се издвоени од сите момци кои ја кажам колку е убава таа е, дури и без да забележи фактот дека таа ја напиша во својот профил колку таа сака да се грижи за другите луѓе.

4. Зошто ви се Совршен за секоја Други?

Сега имате скоро се што ви треба за совршен првата порака. Постои само една состојка која се уште недостасува. Таа знае дека ви се допаѓа нејзиниот изглед и нејзината личност, но не, таа исто така знам зошто ви се допаѓа нејзината личност?

Тоа е доста очигледно зошто сте привлечени кон нејзиниот изглед, но тоа не е толку очигледно зошто сте заинтересирани за нејзината личност. Вие се разбира може да се напише дека те сакам фактот дека таа е добро патувал, но колку таа може да бидете сигурни дека не само што се путер од неа, дури и без тоа значи.

Последното нешто што треба да направите со цел да се заврши совршено првата порака е да и каже зошто ви се допаѓа нејзиното хоби и нејзината личност. Откако ќе го реков дека сте цениме нејзината страст за патување, затоа што веќе патувал низ Азија и сакаат да патуваат во Јужна Америка следната година, таа ќе сфати зошто ти се совршени еден за друг.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио