Совети Сон Жена

од страна на

5 Вистински совети како да се привлечат жената на вашите соништа

последен пат ажурирани: ноември. 27 2020 | 3 мин прочита

Дали се чувствувате срамежливо пред жени и не успеваат да ги привлече?

Дали страдате од под довербата пред нив?

Има добри вести за вас. Вие не сте единствениот кој се чувствува на истиот. Како што вели поговорката познатиот

“Жените се како лавиринти, ако ги разбираат, да се разбере светот”.

Мојата приказна со жени:

Отсекогаш сум бил еден од оние lanky и несакани момци сите заедно моето средно училиште години. Не знаев што да каже или направи да бидеш познат жени.

Единственото прашање што секогаш ме прогонуваат беше како да се привлечат жените? Сите пријатели околу мене имаше девојки, а јас никогаш не може да го направи првиот потег да побара девојка.

Првично страдав од стравот од одбивање. Подоцна сфатив дека повеќето од девојките околу мене веќе беа ангажирани и оттаму бев надвор од опции.

Ова продолжува да се случува за сосема извесно време додека постариот брат ми даде неколку совети. Јас ги следи и веднаш стекна слава меѓу девојки.

Денес, Јас имам жена и се датира различни жени. Моето искуство со жени ракување ме направи експерт во уметноста на привлекување на жените. Некои од овие совети кои, исто така, може да ви помогне во овој поглед се следи.

1. Бидете сигурни:

Убеден е во голема мера го сака и ценети од страна на жените. Вие треба да одат минатото секоја жена со самодоверба став.

Песимистички дијалог кој докажува дека страдате од инфериорност комплекс е голем исклучите за жени.

Жените сакаат мажи, тие можат да зависат. Така, Секогаш се трудам да бидете сигурни дека жените добијат да знаете дека сте силни и сигурни. А малку на себе пофалби, исто така, може да помогне да се привлечат жените.

2. Комплимент жените:

Жените апсолутно љубов комплименти. Тоа е веројатно најдобро и најмногу се обиде метод за да привлечат жени.

Можете да ја комплимент на начинот на кој таа изгледа, на начинот на кој таа оди, разговори, фустани или насмевки. Во суштина, нешто што комплимент неа за да ја направам среќен.

Многу жени апсолутно љубов на комплименти за нејзиниот внатрешната убавина. Значи, вие само може да се обидете комплимент жените на нивната мека и љубовен карактер, се грижат срцето и други такви работи и веднаш се добие нивното внимание.

3. Бидете добар слушател:

Една основна разлика меѓу мажите и жените, кога луѓето ви кажам за еден проблем, тие очекуваат да излезе со можно решение.

Меѓутоа, кога жените ви кажам за еден проблем, тие само сакаат да слушате проблемот и sulk со неа.

Жените имаат малку или воопшто немаат интерес во однос на решавање на проблемите. Оттука, можете да ги привлече во голема мера од страна само да се биде добар слушател и позајмување ушите на сите што тие имаат да кажат. Ова ќе ги направи мислат дека навистина те сакам и се грижи за нив.

4. Дајте им подароци:

Подароци прават жените најмногу среќни. Една од најважните одговори на прашањето како да се привлечат жените е да им даде подароци во секоја пригода. Според жени, повод едноставно како прв допир треба да се прослави.

Затоа, ви се препорачува да води дневник за да ве потсетат на датумите за најмалите настани. Дај жените подароци за да го прослават неделна или месечна годишнини на тие настани да ги привлече веднаш.

5. Бидете витешкото:

Витештвото во голема мера е ценет од страна на жените во целиот. Бидете сигурни дека ќе не заборавајте малку детали на витештвото како отворање на вратата на автомобилот за неа или чекаат до таа седи во ресторанот да ја привлечат. Никогаш не викај во неа или која било друга жена во нејзиното присуство. Ова ќе ви помогне да имаат многу силен впечаток на жена сакате да ја возљуби.

Заклучок:

Еден склучување идеја за тоа како да се привлечат жените е да им покажеме на вашиот емоционалната страна. Жените вкусот силни емоции и мажите се мит.

Секоја жена сака маж кој ќе плаче на рамо. Затоа, секогаш кога е можно, ја покаже својата емоционална страна.

Земете ја за романтични филмови, свеќи вечери. Јас се обидов на сите овие и доби многу датуми сите иако мојот живот.

Меѓутоа, методите на додворувањето и привлекување на жените се разликуваат од една до друга жена. Ќе им помогне соодветна спецификација ми да ве упати подобро во овој поглед па можете слободно да побара дополнителни прашања.

За да потоа, Најдоброто од среќа!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио