5 Проверете поени за целосна безбедност и сигурност со Online Dating

последен пат ажурирани: октомври. 13 2019 | 1

Знаеме дека тоа е важно за вас да се задржи нашата заедница безбедно, па сакавме да поминете неколку минути да се направи сте свесни за безбедно користење на интернет.

Следете ги овие неколку едноставни контролни пунктови и ќе го имаат во торба!

Лозинките
Лозинките треба да биде лесно да се запомни од вас, но тешко би можеле да ја погодат. Имиња кои лесно се паметат, но исто така лесно за љубопитните очи да се погоди!

Лични информации
Датум Мојот домашно милениче има неверојатна член систем за пораки. Не брзаат да даде каков било контакт информации додека не сте подготвени и се чувствуваат удобно. Не дозволувајте некој ви помогнам. Земи го на вашето темпо и да бидат среќни.

Scammers
Ако некој на сајт прашува да се позајмуваат пари, алармот треба да почне да ѕвони. Не даде некој на сајтот пари, без разлика колку добро причина се чини дека. Ве молиме да пријавите било кој член кој прашува за пари на нашите тим за поддршка кои ќе бидат среќни да се испита.

Лична безбедност
Во крајна линија е дека секогаш треба да остане во контрола. Среќавајте на јавно место, каже некој кога и каде ви се случува, и организираме за да ги нарекуваат во дадено време за да се потврди тоа се случува и. Ако вашиот датум е достоен, тие целосно ќе се разбере.

Не грижете се!
Огромно мнозинство на луѓе кои ќе ги исполнуваат на интернет ќе биде вистински луѓе едноставно ви се допаѓа, кои се само во потрага по датум или некои пријателство. Онолку колку што ќе следат златни правила и се грижи – ние сме сигурни дека ќе се забавуваат!

Не заборавајте, Датум Мојот домашно милениче никогаш нема да ви испрати на e-mail бара никакви лични податоци.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио