Совети Речи те сакам

од страна на

5 Креативни начини да се каже Те сакам

последен пат ажурирани: Јануари. 26 2020 | 2 мин прочита

“Те сакам”, постојат неколку други реченици што е чиста и како значајни како оваа. Овие три збора се доволно често за да се осветли расположението на вашата сакана; Меѓутоа, ако се прифати некои креативни начини да се каже “Те сакам”, со насмевка на нејзиното лице сигурно ќе биде уште поширока.

Имаат на ум на овие пет креативни начини на изговарање на три божествени зборови; сигурно ќе љубов обидува неколку од, ако не и сите.

1. Велат дека со подарок: Мора да се прашуваат како тоа на овој начин е креативно, како што е веројатно најстари и најраспространетиот начин да се каже Те сакам. Оваа идеја е различна затоа што не им се препорачува да ги собереш само било подарок, подарок вашата сакана нешто што има сеќавања поврзани со неа,.

Тоа може да биде колаж од фотографии изложен на големи моменти на двајца од вас дружењата, или може да биде првиот пар на кафе кригла што си ја купил, кога ќе почнат да живеат заедно (бидете сигурни дека го персонализирате малку со пишување на неколку убави работи за нив; ако не се премногу добри во пишување само “Те сакам” ќе се направи.

Дарот сигурно ќе го направат вашиот партнер емотивна и дека е вистинскиот момент да се каже Те сакам.

2. Можете да се готви за неа: Комбинацијата на колачиња во облик на срце и една чаша caffè мока со зборовите: “Те сакам” напишан на него со користење на чоколадо ќе работат одлично.

Држат за рака, кажам дека те сакам, и нејзиниот нудиме една голтка од caffè мока. Таа дефинитивно ќе се сеќавам на моментот за годините што доаѓаат.

3. Користете лепливи белешки: Дали сакате вашата сакана е наутро да започне сослушување на три гордее срцето зборови? Само да се направи во облик на срце колаж на бања огледало користење на црвена или розова лепливи белешки и да пишува те сакам за тоа.

Со тоа ќе бидете во можност да се осигура дека пред да го видат својот лик, вашата сопруга или партнер гледа прекрасната зборови; тогаш следете со топла прегратка од позади и тивко зборовите “Те сакам” во уво.

4. Помогне да ја добие подготвени за работа: Ова ќе биде одличен начин да се каже Те сакам особено ако вашата сопруга или партнер има бурните ден напред.

Железо нејзината облека, подготви едноставни појадок за неа, помогне да ја добие својата канцеларија торба подготвени и да кажам дека те сакам токму пред да замине на работа.

Ако имате време, исто така можете да ја капка во канцеларија пред да се упати кон вашето работно место.

5. Рекорд: Ова е одличен начин на пренесување на пораката на љубовта, без оглед на тоа дали сте велејќи дека за прв пат или за енти време. Тоа може да биде снимање на видео или аудио снимка вашата сакана ќе ја сакам.

Вашите очи секогаш мора да се рече “Те сакам” на личноста што ја сакам, но изговарање на тоа од време на време, исто така, е од исклучително значење; од страна на испробувањето на горенаведените начини на велејќи дека трите небесни зборови, вие само ќе се направи врска помеѓу вас двајца уште посилна.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио