Совети Запознавање табуа

од страна на

5 Запознавање табуа Вие треба да се скрши и да бегаме од

последен пат ажурирани: Јануари. 24 2020 | 2 мин прочита

Зошто треба да се заглави со датирање табуа? Често овие табуа ги спречи луѓето да доаѓаат во вистинската личност во вистинско време; со таква зголемена стапка на Сплит прозорци и разводи, ова е само непростлив. Значи, првото нешто што треба да направите пред да оди на датум е кршење на овие табуа. Еве некои датираат табуа што треба да се ослободи од.

1 Ах! Тој човек изгледа добро, но е многу пократок од мене.

Што има во висина? Како врската може да тргне наопаку само затоа што човекот е пократко од жените? Наместо проверка на висината на човекот, треба да се обрне поголемо внимание на своето здравје, лице, образование и духовитост. Се разбира, можете да се обратите за повеќе површни квалитети како добар изглед и виталност (Да за оние непослушен пати), но донесуваат одлуки врз основа на висината на човекот не е само достоен за тоа.

2 Никогаш не треба да биде оној преземање на иницијатива.

Ова е една датира табу што го попречува дури и некои од најпаметните и најкул жени. Оваа табу всушност произлегува од митот дека сугерира жени преферираат датира убеден, јаки мажи кои се зелено getters и мажите се поттикнати повеќе лесно од страна на жените кои прават да се чувствуваат силна, сигурни и зелено добивање. Ова е само ѓубре.

Тоа е апсолутно погрешно да се претпостави дека сите луѓе се исти. Постојат многу, и да има многу кои поради тешка страв од одбивање никогаш не побара жени; жените секогаш треба да се земе првата иницијатива нека се бара од нив надвор или секс. Ова, Меѓутоа, во никој случај не засновуваат и фактот дека таквите луѓе не може да биде голем живот партнери или (Ако не сте во потрага, кои далеку) Запознавање пријатели.

3 Тој ме прашува да се подели на сметка; тој мора да има вистинска почит спрема жените.

Не е задолжително; освен пропуштената шанса да ја покажат својата грижат само, сакајќи да се подели на сметка на мажите завршува покажувајќи вродена stinginess. Се држат настрана од такви мажи.

4 Тоа е само нашиот прв датум; како можам да имам секс?

Жените пречи овој страшен датира табу претпостави дека мажите никогаш не може да ги почитуваат жените кои се интимни на првата вечер, а со тоа никогаш не падне во љубов со нив.

Кај оние жени кои мора да се запамети дека голем односи често за инстант искра или хемија. Само затоа што сте имале секс на првиот состанок, да не стане лесен. Секс на првиот датум добро може да биде показател на фактот дека вие и вашиот нов датира колега се желатинирање навистина добро заедно.

5 Тоа момче е прилично примамливата, но тој е мојот колега.

Табуто вели дека романтични врски меѓу колегите често се краткотрајни поради фактори како љубомора, забава, фаворизирање и озборувања. Многумина, исто така БЕГААТ од таквите односи што се плашат дека распадот може да го направи животот на работното место апсолутно лоши за нив.

Ослободете се од оваа табу што е можно побрзо како можете да го најдете совршениот живот партнер во вашиот колега. Најдоброто нешто што за таквите односи е дека на вас двајцата ќе добиете да се трошат многу време едни со други; може да се патува заедно до и од работа, можете да имате ручек заедно, учествува во канцеларија средби и така натаму. Само бидете сигурни дека вашите лични разлика (кога има било) не влијае на работата.

Никогаш не им дозволувајте овие табуа да играат голема улога при донесувањето на одлуки на некој. Тоа само ќе ве натера да се чека повеќе за вашиот сродна душа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио