5 Куче Пријателски идеи за првиот состанок

последен пат ажурирани: декември. 04 2019 | 2 мин прочита

Ако идејата на првиот состанок исполнет со долги, незгодни паузи и разговори кои запре пред тие да започнат да не се жалите до вас, тогаш сметаат дека планира првиот состанок, кој ги вклучува вашите кучиња и вашиот датум е. Спроведување на вашиот кучиња може да се задржи непријатно тишини во заливот и да ви даде и внатре изглед на вашата личност. Но, од каде треба да одите? Сметаат дека овие пет куче-пријателски датум идеи.

Вечераат во ресторанот куче-пријателски: Грабање вечера во ресторан е добро се носи идејата за првиот состанок. Па зошто да не додадете свртување кон него од страна на јадење во ресторан куче-пријателски? Да се ​​најде на куче-пријателски ресторан во вашата област, го користите вашиот омилен пребарувач или прашајте го вашиот омилен куче бутик продавница за совети.

Присуствувајте на концерт на отворено: Без разлика дали се танцува покритие бенд играат хитови на популарните бендови или слушање на камерниот оркестар игра класична музика, присуствуваат на концерт на отворено на првиот состанок е одличен начин за да го вклучите вашиот кучиња. Ако е можно, донесе пикник кошница и вклучуваат некои куче-пријателски третира, премногу. Само осигурајте се дека концерт место им овозможува на кучиња; вие не сакате да се дојде со вашиот pooches само да се најде дека тие не можат да присуствуваат.

Истражуваат град на нога: Ако времето е согласна, тогаш сметаат дека се среќаваат со вашите кучиња на видно обележје и истражување од областа. Пешачењето е релаксиран начин да се запознаат едни со други, додека, исто така, даваат вашите кучиња нивната примена. Не заборавајте на измет кеси!

Среќавајте во куче парк: За еден неврзан и брз прв датум, укажуваат на средбата со вашите кучиња на локално куче парк. Вие и вашите кучиња може да се вежба додека игра на достигнување. Средба на куче парк задржува датумот опуштено, премногу; ако го оттурна, можете да го предлагам да се упати надвор за вечера, но ако искри точно не летаат, можете само да се упатат дома. Чувајте флаширана вода на рака, за вас и вашето куче, а можеби и некои десерти за вашите кучиња. Пред да го дофати дека поводник, иако, Проверете прво да се види дали куче парк бара специјална дозвола или таг, или ако треба да се плаќа надомест во однапред.

Присуствувајте на куче клиника: Без разлика дали тоа е класа со совети за заведување или фитнес класа со вашето куче, присуствуваше на куче фокусирани на клиниката со вашиот датум е одличен начин да се запознаат едни со други во опуштено и удобно поставување. Да се ​​најде кучето клиника во вашата област, можете да почнете со проверка на вашата локална животно засолниште или специјалитет куче продавница.

Кога се планира првиот состанок со тоа некој посебен и нивните кучиња, бидете сигурни дека тие се чувствуваат удобно со што нивните кучешки заедно. Некои кучиња не може да биде согласна со народот или со други кучиња.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио