5 Дали и да правите на успешни онлајн Запознавање

последен пат ажурирани: октомври. 22 2020 | 3 мин прочита

Онлајн датира стана една од најпопуларните начини да запознаеш нови луѓе. Онлајн датира, како ништо друго, има свои позитивни и негативни поени. Па како може да се направи успех за себе се направи? Оваа статија опишува 5 не и да правите, која ќе ви помогне да стигнете онлајн датира малку полесно.

На: Пополнете профилот на датира од

Важно е да се одговори на прашањата во датира профил. Ова е првата шанса луѓето треба да научат малку за вас. Вие не треба да му кажете на вашиот целата животна приказна, но вие не сакате да се даде барем неколку важни факти. Во делот за мене се спомене дека сакате да го спомене без разлика дали работат или одат на училиште, го прават она што ќе уживате во вашето слободно време, и се спомене нешто малку единствена што го издвојува од другите луѓе. Дали волонтираат супа во кујната два пати месечно? Дали припаѓате на клуб на книгата што ги чита само класици? Споменам! Тоа би можело да изгледа малку нешто да ви, но на некој читањето на вашиот профил, тоа ќе ви помогне да издвоите од останатите.

Не: Разговор за вашите надежи и соништа за врска

Сосема е во ред да се спомнува дали сте во потрага за еден неврзан однос или нешто повеќе долгорочни. Сакате да се исполнат некој кој сака истото. Ако почнам да зборувам за тоа како ви се случува да се трошат вашето прв Божиќ заедно, каков вид на свадба сте биле сон, или колку деца сакате да имате, си оди за да ги исплаши потенцијалните датуми исклучување. Остави тие разговори за подоцна, кога сте стане посериозна.

На: Додади последните фотографии

Вие би можеле да преферираат таа слика од вас земаат пред три години во паркот кои ве натера да се чувствувате како бомба, но тоа е важно да се користат понова фотографија. Луѓето се менуваат со текот на времето, иако може да тврдат сеуште изгледа многу како што старите фотографии. Вашата боја на косата, должина, и стил веројатно промени. Може да се намали или стави на неколку килограми. Дури и вашиот личен стил може да се смени. Ако објавувате слика и да ги задоволи некој во лице, знаеш што се случува да се очекува лицето на фотографијата. Размисли за тоа како ќе се чувствуваат ако лицето ви се исполнат имале до две години слика каде што имаше малку повеќе коса и малку помалку стомак. Тоа не прави луѓе површна да сакаат да знаат кои се состанаа.

Не: Чекај премногу долго за да се исполнат

Онлајн датира сајтови може да биде одлично место за да запознавам нови луѓе, но најверојатно не сакаат врската да остане онлајн месеци на крајот. Важно е да се земе вашата нова врска од интернет во лице. Откако ќе се разменуваат пораки и текстови може да се движи кон следниот чекор, кој се зборува по телефон. Доколку сеуште сте во врска и сакате да ги задоволат, направи денот! Ако живеете далеку и не може да се вози само да ги задоволи сите други, најмалку Skype додека не може да.

На: Потпирај се на стомакот

Ако ви се смешни чувства во врска со некого, бидејќи на нешто што тој го вели или преку правење на позадина проверете си нашол нешто што не се додаде, Верувам дека чувството. Сигурно може да поставуваат прашања во врска со тоа, Но ако се уште се чувствувам како нешто е исклучен, тоа е време да се повлечеме и да запознаеш нови луѓе. Вие не сакате да потрошите на почетокот на нова врска сортирање лаги и факти и постојано прашуваат дали следното нешто од Неговата уста е невистина. Секогаш му верувате на вашиот стомакот чувство.

Онлајн датира не секогаш ќе биде мирно возење. Ќе се прават грешки и знаат подобро за следниот пат.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио