5 Евтини Зимски Датум на идеи

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 2 мин прочита

Tis на сезоната за одмор расположи, зима забава и трошење време со саканите. Ако сте студент како мене, кој се бори да си дозволи дури и купување тоалетна хартија, тогаш сте во потрага за зимски датуми кои се пријатни, нема да се скрши вашиот паричник. Ти си во среќа. Овие пет датум идеи не се скапи и ќе се загрее вашата врска овој празник.

1. Направете джинджифилово куќа заедно

Уживањето во вашиот слатко, и нека искри летаат со изградба на джинджифилово куќа. Загрижени за вашиот недостаток на инженеринг таленти? Секирај не повеќе, постојат овие големи джинджифилово колекции кои ги вклучуваат сите материјали што ви треба, и лесен-за-читање настава лист (повеќето од нив дури и вклучуваат слики). Чини помалку од $20, на колекции се достапни во повеќето супермаркети, занаетчиски продавници, па дури и онлајн. Стави на некои празник песни и да се гради! Вториот дел од бајките на монтажа ова јадење создавањето е тоа кршејќи и воодушевувањето заедно. Дефинитивно ветување за одлична храна и одлично време.

2. Топло чоколадо, Cuddles и празник филм

Ништо не удира на студот како топла пијалок и огнена страст на љубовта. Добро, можеби премногу напорен. Што сакам да кажам е дека милување со вашиот специјален некој и уживање во шолја топло чоколадо може да се загрее вашата утроба од зиморничав зимски временски услови. Додади во класичен одмор филм, како што се Единаесет, Тоа е прекрасен живот, Home Alone, Како Grinch Столе Божиќ или Божиќна приказна и тоа е крајната датум ноќ. Чини многу малку, можете да заштедите пари, додека да стане побогат со квалитетно време и блискост со вашиот сакан.

3. Одете за ноќно пешачење да ги видите сите прилично светла

Празнична декорации се дел од она што го прави толку убава зима. Не е важно каде живеете, има веројатност да биде куќа по куќа, улица по улицата со светилки, орнаменти, венци и сите работи радосен. Чекај, додека на вечерните часови, а потоа одат на прошетка во центарот на градот или во вашето соседство и уживаат гледајќи убави празник светла и декорации (види колку од оние големи гумени аранжмани може да се најдат). Можете дури и да се направи тоа во игра со гласање на која куќа има најдобар одмор подесување. Чини ништо, овој едноставен датум лесно може да се осветли вашата врска.

4. Снег авантури

Искористете ги предностите на снег и пакет со вашата сакана за некои авантури надвор на отворено. Оди крос-кантри скијање, пешачење или снег shoeing на вашиот локален парк и патеки. Уживајте летање по ридови и олеснување на вашето детство, со денот на tobogganing. Изградба на снежен човек заедно или тврдина или да се врати на лизгање на отворено мраз лизгалиште. Чини многу малку, природата може да се докаже да биде еден од најдобрите игралишта за односи да напредува.

5. DIY занаети

На интернет има безброј слободни DIY занает празник идеи и инструкции. Изберете неколку интересни оние кои и над главата на занает продавница или да ја користите материјали кои ви се врткаше низ куќи и да се лукавите! Ако никогаш не сте биле љубител на уметноста и занаетите назад во државно училиште, само се сеќавам дека тоа е секогаш добро да пробате нешто ново, и излезе вашата удобност зона. Покрај тоа ќе имате партнер во криминал да ви помогнеме.

Овие пет датум идеи се евтини, генијална и ќе ја гарантира добро време за вас и вашата сакана текот на оваа зима сезона. Уживајте во празниците и да уживате во вашата врска.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио