Совети лудо Датум

од страна на

5 Лудо (Но вистинито) Нешта за Запознавање Вие треба да знаете!

последен пат ажурирани: септември. 23 2020 | 2 мин прочита

Тоа може да биде навистина интересно кога ќе го направите некои истражувања и да дознаете нешта никогаш не сте знаеле за овој свет на датирање. Некои факти читате може да помогне вашата причина да го добиете клучот куќа или на свадба покани, додека други може да се бори или дури само интересни. Опуштете се, уживаат и се воодушевени од овие пет датира факти!

Работното место романси не се само начин да се помине денот!

Односи со потекло во односите на работното место изненадувачки имаат многу висока стапка на успех со околу 40% на работа романси завршува во брак што е изненадувачки, во смисла на имало многу луѓе кои не би се живее во едни од други’ џебовите на тој начин, но во исто време тоа не е сосема изненадувачки. Најверојатно го сакаат она што го правите. Тие веројатно не премногу, така што веќе го имаат нешто заедничко со едни со други и да се трошат толку многу време заедно дека ако постои атракција на двете страни постои добра шанса, тоа најверојатно ќе прерасне во љубов.

Шминката Помага!

TLC и Chemistry.com статистика во минатото покажале дека жената во еден бар ќе се разговараше до просек од шест минути повеќе и побрзо, ако таа е облечена шминка. Мислам дека во најголем дел, ако некој мечтите некој и тие се малку напред или словоохотлив тие ќе сакате да разговарате до онака, но во велејќи дека мислам дека може да помогне. Можете да ги прикријат флеки и се чувствуваат вашите подготвени да се земе на светот. Без разлика дали тоа е дека довербата или фактот вашиот спотови не се појави што добива лицето што го сакате е отворен за дебата!

Сексуални фантазии!

АБЦ објави дека најчестата сексуална фантазија е да се има секс надвор од 57% а 14% имале тројка и 21% од нив сум размислувал за тоа. Помалку од една петтина, рече дека тие ја изневерил својот партнер, но околу една третина од нив се fantasized за изневерување. Нешто повеќе од половина од Американците велат дека се отворени и да дискутираат за овие фантазии со своите партнери. Мислам дека е одлично што толку многу се биле отворени со своите партнери за тоа што ги возбудува сексуално, но мислам дека тие веројатно треба да се задржи назад “Јас fantasized за мамење на вас мили.” линија!

Три не е толпата!

Некој смета дека е тешко да се започнат разговор во социјален случај, ако има двајца пријатели стојат заедно и тие се привлечени кон еден од нив. Тие не сакаат другите пријател да се чувствуваат напуштени од нивниот пријател. Значи, ако сте во потрага да се најде дека некој посебен донесе двајца пријатели заедно!

Брак Статистика!

Њујорк и Вашингтон имаат најмногу состојба на жителите кои не се во брак. Првото е 50% а вториот е 70% така да во текот на Њујорк и Вашингтон за да ги импресионираат! Во однос на земјите со повисок процент на бракот постои Ајдахо и Јута на 60% и 59%.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио