Совети Грешки мажите се направи

од страна на

5 Грешки Мажите се направи што може да го уништи врската

последен пат ажурирани: Јануари. 20 2021 | 3 мин прочита

Поголемиот дел од луѓето во овој свет се вид, прекрасни луѓе со големи срца, па овој член е во никој случај не ги dissing. Станува збор за 5% кои не спаѓаат во таа категорија. Иако во тој 5% таму е веројатно многу добри луѓе, само не е добро момче материјал или можеби тие на еден се уште не најде за кого ќе падне наназад да направи се за. Во оваа статија, ќе одам да се пишува за пет начини на кои ова 5% може да го уништи врската.

измамник

Она за кога едно лице мами е дека тие се повеќе од веројатно не дека се во љубов со лицето што се со. Кога човек е во љубов со некој, тој едноставно нема да лажеш за нив, бидејќи секој Палес во споредба. Тоа не е да се каже дека не гледа и не може да се види дека некој е добар изглед. Мислам дека сите ние би се лаже ако се рече, кога бевме во врска, ние не, но разликата е кога сте во љубовта не дејствува на него. Значи, кога еден дечко изневерува тоа покажува дека тој не е во тоа што во љубов со својот партнер и тоа создава недостаток на доверба во тоа што многу парови не може да се врати од.

Делува како непредвидлива

Бил груб не е кул изглед. Но, постои момци кои за жал мислам дека е. Некои дури и мислам дека тоа е кул и “како човек треба да дејствува” и сето тоа ѓубре. Тој не треба да се работи со цвеќе на секои пет минути, но тоа не презема многу само за да биде убаво. На некој начин јас ги разбирам зошто многу момци понекогаш се однесуваат како ова, ако тие не се непредвидлива длабоко во себе. А многу луѓе се допаѓа целата лошо момче личност, но мислам дека каде комуникацијата станува нејасна таму е дека тие сакаат лошо момче со добро срце, кои ќе ги третираат добро и има огромна разлика меѓу лошо момче со добро срце и некој кој е груб кон вас и ве става долу сите на време. Мислам дека добрината понекогаш може да се гледа како на слабост, кога всушност тоа е сила и поголемиот дел од најдобрите односи се таму каде што и луѓето се однесуваат едни кон други и.

Посети на партнерот

Како овој напис е за момци јас пишувам овој дел за еден човек со притискање на својот партнер, но овој дел, како секој дел во него, може да се примени за да работи една жена прави за да ја уништи врската премногу, па јас сум во никој случај не се велејќи дека само момци погоди нивните партнери. Јас сум вклучувајќи го и овој, бидејќи тоа е најгрдото нешто што човек може да го направи и дефинитивно ќе престане односот од напредува и дефинитивно треба да го спречи. Не дозволуваат некој без разлика колку многу го сакате од нив да се зборува околу, ако тие физички ви наштети.

Стави Секој друг пред вас

Кога сте во долгорочни односи, сте тим. Тие не треба да се стави на нивните семејства, пријатели, сите пред вас и преземање на нивните совети во секое време во текот на твое. На ваша страна што веројатно не треба да ги стави во ситуација каде што тие треба да се избере, но ако тоа не се дојде до нешто како нивната мајка не ви се допаѓа и сака да го растури со вас, ако тие те сакам тие треба да ви од вашата врска и стави на прво место.

Позиционираше како втор најдобар

Мислам дека сите ние знаеме кога ќе се награда за утеха. Тие може да се во љубов со некој друг и тоа пропадна или тие не се чувствуваат на ист начин за нив, па тие се населиле за вас и дека никогаш не е добра основа за врска. Мислам дека сите ние пребарување за бајката, што и бајка значи за нас, и многу луѓе се позиционираше како некој да не се биде сам, што само по себе е вид на разбирливо, но тоа не е добро, кога на една страна, човек се чувствува како нивниот живот со некој што е нивната бајка а од друга некој ја гледа тоа како најдобро што можеше да се направи откако лицето што сакаше заминаа и таква ситуација на долг рок секогаш завршува со несреќа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио