5 Прашања треба да побара на првиот состанок

последен пат ажурирани: септември. 18 2020 | 2 мин прочита

Прво датуми можат да бидат како интервјуа, но за вашиот љубовен живот. Тие го прават тебе и нервозен и возбуден. И понекогаш може да се најдат себе си, така се консумира од страна мисли на тебе дека вашиот датум до крајот на денот, сфаќаш што сте научиле ништо за нив.

Не секирај, има решение за ова.

Овие 5 прашања ќе се осигура дека ќе одиме подалеку од вашиот прв датум самоуверено знаејќи дали ќе бидете заинтересирани за гледање на нив повторно.

Што е вашиот омилен нешто да се направи?

Ова е едноставна, бидејќи многу од нас сакаат да зборува за себе. Тоа ќе ви овозможи да се сврти вниманието на вашиот датум и навистина да научат што им носи радост. Обично кога ќе побара ова прашање, вашиот датум, исто така, ќе ги откријат своите допаѓа. Зачлени на позитиви и негативи - скриени во нивните реакции може да биде одлична идеја за вториот датум врз основа на нивните интереси.

Колку долго сте биле еден?

Ова може да изгледа како непријатно прашање, но тоа е важно. Знаејќи ако вашиот датум избира да биде еден наспроти нив се единствен, но активно бараат, ќе ти каже, ако се инвестира вашето време мудро во оваа прва датум. Вие сакате да бидете сигурни дека вашата врска цели одговара. Последно нешто што сакате е за двете од вас да сака различни работи и да се најде ова многу подоцна датуми.

Дали имате било какви браќа и сестри?

Бара ова прашање е голема, бидејќи повторно, ви се врти во фокусот на вашиот датум. Вие исто така се прислушување и во своите мисли на семејството. Тие дури и може да се открие дали на крајот тие би сакале да се започне со семејството на сопствената. Ова прашање ќе ви даде многу да се зборува за, бидејќи секогаш постои голема приказна околу темата на браќа и сестри.

Што е вашиот знак?

Ова е oldie но goodie. Тоа е добра идеја, ако сакате да го побара ова прашање во почетокот на денот. Луѓето се во прилог на своите Хороскопски знаци, па дури и ако тие не веруваат во астрологија, тие се уште се целосно отворени да слушнеме што знаете за нивните знаци. Хороскопски знаци се ново продолжување на самите себе и како луѓето не можеме ништо сакам повеќе од учење на нови работи за себе.

Што да барате во партнер?

Ова е важен прв датум прашање. Тоа е нешто многу daters избегне прашувам затоа што тие не сакаат да се плашиш на друго лице далеку. Но, бара ова прашање ќе даде увид од типот на луѓе кои се фати окото на датумот и местото каде што магацинот во споредба. Обидете се да не се премногу осудувањето на нивните одговори, ако не се согласуваат со нив. Ова е врз основа на нивните лични интереси и треба да бидат прифатени како такви. По ова се поставува прашањето, ќе се знае за сигурно дали овој првиот датум има потенцијал да цвета во нешто многу повеќе.

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио