5 Причини Зошто Појадок Прво Датуми се брилијантни

последен пат ажурирани: Јануари. 20 2021 | 2 мин прочита

Тие се со низок притисок:

На состанокот во утринските часови значи дека очекувањата за "сериозноста" на денот може да биде минимум колку што е можно од двете страни. Малку е веројатно дека било кој од вас ќе се чувствуваат премногу непријатно или себе свесни во клокотот, ресторан појадок фокусирани на, како и самото повод појадок е оној кој традиционално е ниска клуч афера. Меѓутоа, за разлика од само исполнување за кафе, датуми појадок стандардно даде повеќе вграден можности за запознавање на чудата на другата личност. Од учење дали им се допаѓа кечап врз нивните јајца за тоа како тие се чувствуваат за палачинки vs вафли, појадок датуми обезбеди лесно "да-да" теми разговорот кога ниту еден од вас можат да мислат на што да кажам.

Нема очекување на нешто се случува по

Без разлика дали се прашувате дали ќе има покана за стан вашиот датум или една ноќ надвор истражување на градот заедно, вечера датуми често се придружени со неизвесност за тоа како / кога точно ноќта ќе заврши. Со појадок датуми, од друга страна, на крајот на времето може да биде прилично лесно претходно испланирани. Всушност, тоа дури и може да биде дел од поставување на почетна датум време. На пример, што укажува на датум појадок во 09:00 исто така може да бидат придружени со еден неврзан, "Јас имам голф игра планирани за 11;"На овој начин, и вие сте вашиот датум, се во-знам за тоа колку долго ќе трае денот. Дополнително, разговараме за секоја од вашите планови за во остатокот од денот може да биде уште еден лесен "да-да" тема на разговор додека сте chomp долу на бисквити и сок.

Тие имаат лесен-за-фигура-надвор кодекс на облекување

Изборот на облека за првиот состанок може да биде значително повеќе нервите wracking од изборот на предмети од вашата гардероба за на интервју за работа. Првите впечатоци се несомнено важен, но да пронајдат начин официјален или на повик што треба да биде за кои датираат првиот впечаток е често причина за несакани стрес за сите инволвирани страни. Со појадок, Меѓутоа, облекување опширно речиси сигурно е надвор од прашање. Додека се појавуваат во потење и маица не е веројатно добар план или, појадок датуми уште од стандардните диктира релаксирана, неврзан (но згреши) кодекс на облекување.

Тие можат да бидат релативно евтини

За разлика од вечера, на состанок каде законот може да се протега од мезета да пијалаци да entrees да десерти, појадок датуми се речиси гарантирано да биде прилично релативно прифатлива најмногу места. Секако, Add-ons на предлог-законот може да вклучува нарачување кафе или сок од портокал или Залагајќи се за овошна салата екипа наместо на хаш пече, но во целост, појадок датуми се прилично лесно да се предвиди цената на. Ова е двојно бонус за вас и вашиот датум: Вие нема да се скрши на потенцијално лоша првиот датум, и тој / таа нема да се чувствуваат лошо за вас трошење големите сума за да се сретне со него / неа.

Тие се она што се направи шампиони ...

Добро, така што ова може да биде малку на делот, но истражувањето покажува дека јадат здрава појадок на редовна повод е поврзана со подобро целокупното здравје и зголемен шанса да биде во можност да се постигне губење на тежината цели. Всушност, еден од "најдобрите совети" за да започнете на успешна губење на тежината патување е да се јаде доручек секој ден. Тоа е затоа што јаде доручек не е само вкусен начин да се започне вашиот ден, но тоа е, исто така, ѕвездени начин да отпочнување вашиот метаболизам од својот ноќен живот постот режим. Едноставно кажано, поканувајќи вашиот датум на појадок е одличен начин да се каже, "Еј, Јас сум некој кој се грижи за своето здравје, и јас само може да се грижи за ваше!"


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио