Совети Wingman

од страна на

5 Правила на Да се ​​биде Wingman

последен пат ажурирани: Мај. 23 2019 | 2 мин прочита

Имаат доверба и стручни Wingman од ваша страна може да се утврди дали ќе ја напуштат, со убава жена или соло. Подолу е листа, имаме составил најдобрите правила за да биде крајната Wingman.

правило #1: Оној што се приближува првиот, избира
искрено, таа храброст да им пријде на група жени и започнат разговор поради ризикот од соборен или не постигнуваат. Таа, исто така ги зема вештина за да се пријде на жените на вистински начин. Оттука нашата првото правило: кој успешно се приближува првиот, добива прв избор кај жените.

правило #2: Однесувајте се кон Вашите пријатели во право
Жените да научат многу од набљудување, посебно за мажите тие се заинтересирани во. Чин како вашите пријатели се најкул луѓе кои знаете. Не само што оваа доверба зрачи исклучување, но една жена веднаш ќе стане многу повеќе привлечени кон вас. Ditching на вашите пријатели за жената што се познати по десет минути само покажува дека сте очајни.

правило #3: Почитување на односот
Ако вашиот пријател е да разговараат со непарен број на жени, се земе дека како знак да пријде на група да помогне да се балансираат на односот. Не заборавајте, ако заврши го постигнуваат со една девојка особено, се уште треба да остане со групата. Оставањето со таа жена ќе го напуштите вашиот дечко Wingman помалку што значи дека не сте. Единствениот пат тоа е во ред да ја напуштат е ако односот е уште. На тој начин што и двете се сам време со убави жени.

правило #4: Дали и да каже што вашиот пријател е во состојба да
Ова правило е од клучно значење за wingmen. Чекај, додека вашиот пријател оди во тоалет или зграби пијалок и да разговараат за своите најдобри квалитети во не-директен начин. За бонус поени, не се обраќаат директно на девојката тој е заинтересиран. Разговарајте со нејзините пријатели и да чекаат додека не се повторува.
За да се избегне вашиот пријател е премногу директна, кога се чини дека во текот на ноќта е забавување предложи еден последен пијалак или прошетка до покривот за да уживате во прекрасен поглед.

правило #5: Се однесуваат како на играта е завршена
Откако ќе се види дека искра меѓу вашиот пријател и жената, тој е заинтересиран, почнат да се однесуваат и зборува како тие се веќе неколку. Оваа техника на “врамување”, ќе има неверојатен ефект како жени се под влијание на суб-комуникации повеќе отколку од она што е, всушност, се вели.

Со ова поле водич во рака, сега не сте подготвени да имаат успешна ноќ надвор од градот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио