5 Работи познати личности можат да ни учат за односите

последен пат ажурирани: октомври. 20 2020 | 2 мин прочита

Оваа вест на "ерген" Џорџ Клуни се шири толку брзо како маст оган во кујната; шокира нацијата, и давање на жените во целиот свет зрак на надеж.

Тоа е ", потврди": Прекрасни Џорџ е венчаат!

Кој го докажува фактот дека посветеноста фобија навистина може да се излечи.

Таа, исто така воспоставува и неколку други работи ние ќе се истражуваат тука денес ...

За сите нивни glitz, гламур, пари, и слава, кога станува збор за датирање и парењето, има едно нешто што не може да се негира: Ѕвездите се исто како и остатокот од нас.

Дека е во право. Овие луѓе кои ние често обожавам и се стремат да бидат како, се борат со некои од истите прашања и предизвици, како нас "обичните смртници".

Работи како несигурности, бебе мама драма, стравувањата, конфузија, и неверство– да го именува неколку. Докажува дека љубовта е крајната еквилајзер.

Најголемата разлика тука?

Личните работи на познати личности се испитуваат, критикувана и одигра на националната сцена, за јавно гледање.

Како таква, тука се и неколку лекции може да се научи од своите многу видлива "улоги" и романси.

Земете ја вашата моливи подготвени.

1. Неверството не е секогаш за "другата жена" да се биде поубава или доведување повеќе на маса. За жал, момци не секогаш "трговија до".

Размислете убава, талентираните, Остварува водечките дами во Холивуд и јавни личности кои биле, наводно, ја изневерил: Хали Бери, Сандра Булок, Џенифер Анистон, Марија Шрајвер. Што можеме да научиме тука? Неверството е повеќе за прашања на другата личност од лицето кое ја изневерил. Не се горчливо, биде подобро.

2. Парите не можат да купат среќа секогаш. Статистичките податоци покажуваат дека една од водечките причини за развод во Америка е пари. Сепак,, во Холивуд, каде што познати луѓе имаат повеќе пари отколку повеќето од нас некогаш ќе го видите во животот, се уште постои "проблеми во рајот." Ние го прочитате неделно наслови за злоупотреба, борби за моќ, зависното однесување, справување со лутината, и неверство. Тоа само оди да се покаже дека богатството не секогаш влијаат на среќата.

3. Разликата во годините не мора да биде "договор прекинувач."Погледни на Џенифер Лопез и нејзиниот кореограф cutie, Каспер. Има околу 20-годишна возраст се шири за овој пар, но тие се чини дека се добива заедно fabulously. Всушност, тоа е ретко да се види JLO без насмевка на нејзиното лице, овие денови. Одиш девојка!

4. Потврди ергени може да има промена на срцето.

Понекогаш е потребно вистинската жена. Други времиња, Времето може да биде голем фактор. Никогаш не се каже.

5. "Ако во првиот да не успее, обидете се повторно. " Иако неколку од нас би сакал да се доживее со ротација на партнерите и кратки средби сме сведоци со некои ѕвезди, има нешто да се каже за нивната емоционална еластичност и нивното уверување дека може да напише "среќен крај" на нивните лични љубовни приказни, на преостанатите отворени за љубов. На пример, познати личности како Стив Харви, Џенифер Лопез, Елизабет Бартон, и Деми Мур се стигнува одредување на патека повеќе од едно време или две. Нивната претпоставува филозофија? На крајот, тоа е обврзана да се придржува.

Таму ќе ја имаат.

Ѕвезди ни се забавува. Понекогаш тие можат да ни се едуцираат. Овие пет лекции служат специјално за оваа намена. Ние сите треба да ги послуша.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио