Совети Wingman партија

од страна на

5 Работи за Wingwoman што треба да Запомни

последен пат ажурирани: Мај. 23 2019 | 3 мин прочита

Биде wingwoman е важна работа! Мора да се осигура дека ќе се гради доверба и подигање на парчиња во еден поврзан систем. Но, тоа е она што еден пријател е за, а се надевам дека тие ќе го стори истото, ако и кога на чевли е на другата нога. Јас сум се стави заедно совети, но мислам дека било wingwoman вреди нејзината сол знае има Zillion повеќе. На некој начин јас мислам дека било wingwoman знае дека ние сме секогаш учење на работното место – и дури и не се платени!

Градење на доверба

Твојот пријател се случува да се исполнат некои страшно луѓе на патот. За жал, тоа е живот. Но, додека не можете да направите ништо за тоа ќе треба да бидат таму за да попуштат отворен на бен & по Џери и само да биде таму за нив,. Осигурајте се дека тие знаат дека не направил ништо погрешно и дека ќе се исполнат некој се подобро прилагодени за нив во иднина. Очигледно, ако тие велат многу сурови нешта во распад, најверојатно ќе треба да поминат низ некои од нив во детали или едноставно слушајте. Затоа што си бил повреден, тие ќе треба да се добие дека на нивниот систем. О, и дефинитивно да бидат негативни за екс!

Осигурајте се дека тие се безбедни

Се сеќавам дека еднаш слух група на пријатели зборува за слух и една девојка зборува за да си оди дома со еден дечко кој беше малку гаден ноќта пред. За среќа, таа беше во ред, но таа се бореше малку да излезе од својата куќа на следниот ден. Мојот инстант реакција беше зошто не е еден од нив одат со неа, ако тој беше малку морничаво, ако тие требаше да бидат нејзините пријатели? Претпоставувам дека тоа може да биде малку тешко, бидејќи тоа е тешко да се пуштат во куќата на еден човек, ако не сте биле поканети, но мислам дека лично ако мислев дека мојот колега си оди дома со лази би се обидувал мојата најтешко дури и ако тие мислеа јас бев луд да се добие во и спие на каучот! Во не дека јас би осигурајте се да биде на телефонот за нив да се види дали тие се во ред. Очигледно стравот е дека можеби ќе мислите дека ќе се среќаваме со над-заштитен, но мислам дека на долг рок пријател ќе знаат дека тоа го прават за нивната безбедност. И тоа е многу подобро отколку на алтернатива на она што може да се случи со вашиот пријател, а што за жал толку често го прави тоа.

Имајќи Essentials на стенд-бај

Тоа е тешка малку направено во претходниот дел. Сега врз забавни работи! Секое wingwoman знае дека ќе треба снабдување на вашата шминка, четки за коса, чешли, итн … на стенд-бај. На тој начин, ако некој од вас гледа некој ви се допаѓа можете да и ги споделите со едни со други предмети од друга може да се заборави, со цел да се погледне нокаут и импресионира тоа некој посебен.

актерски способности

Не велам дека треба да бидете оскар достоен или нешто слично. Јас не може да дејствува за копчињата, но со текот на времето ќе научите да одглуми дека сте заинтересирани и кога не сте особено. Она за луѓето кога им се допаѓа некој (И никој од нас не може да Diss никого бидејќи сите ние имаме бил таму!) е тоа што тие се зборува за нив толку многу. А ти да не се случува да биде страшно заинтересиран за сè што велат тие цело време, но во најголем дел, само треба да се насмее и interject со зборови како “Навистина?”, “О кул.”, “Да, толку романтично” и треба да биде добро. Тие се толку заинтересирани за зборува за човек, тие нема ни да забележите.

Да биде на располагање за разговор

Ако си работат или што било во времето што е различно. Но, ако тоа е нешто што го правиш, кој може да почека секогаш се стави на вашиот пријател прво, ако тие имаат голем проблем со кој тие треба да ви зборувам за. Ако тие го прават тоа постојано и не може да се добие ништо направено или пак тие не би го направил истото за вас за возврат можеби ќе треба да се преиспита тоа, но ако имаш добра пријателство бидат таму за нив, внимавате за нив и ти навистина не може да направи ништо повеќе од тоа како добар wingwoman или пријател.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио