5 Работи девојки По распадот

последен пат ажурирани: септември. 24 2020 | 2 мин прочита

Да се ​​соочиме, се скрши-up прозорци се тешко. Без разлика на тоа кој го иницираше, Во првите неколку недели се чини дека се најтешки. Додека, на крајот, сите ние се движат за да се најдат други љубови, постојат неколку работи што сите девојки се направи по растурање. Неколку се наведени подолу:

1. Крици – многу

Без разлика дали се присеќава над меморија, подарок, песна, или случаен излив на емоции, плаче неизбежно ќе се случи. Се повредени и покажување емоции е првиот чекор во пост распадот на процесот на заздравување.

Раскинуваат Плаче

2. Фејсбук прикрадува на својот поранешен

Со ширењето на социјалните медиуми, ова е можеби најочигледниот и деструктивни работи девојки, по распадот. Дури и по пре-friending, Девојките не можат да помогнат, но типот во името на нејзиниот поранешен во полето за пребарување и постојано ја рачката него и сè слика, страница, и статусот тој се допадна или коментира.

3. Престанува бричење

Иако ова се случува за поддршка на феминизмот во гнев биде бесен на мажите. Таа, исто така се должи на фактот дека сите на срцето пауза девојки лице остава малку да нема енергија. Повеќе, се новите еден има никој за да ги импресионираат и девојки се грижам ако нејзините нозе се избричени или не.

жена Бричење

4. Оди преку “floozy” фаза

Оваа фаза зависи од девојката да девојче и, исто така, зависи од тоа колку долго траеше односи. Но, тоа е безбедно да се каже дека без оглед на она што, секоја девојка минува низ оваа фаза во некои или на друг начин. Без разлика дали тоа е да се има еден и премногу пијалоци, sexting, или добивање на пријателска со повеќе момци.

5. Reinvents себе преку само-откривање и се обидува нови работи

Од само-помош книги за предизвикување филмови и книги за јога, секоја девојка се обидува да се откриеме. Ова утеха е многу важно во распадот циклус бидејќи не само што им помага да се обработи тага, но тоа е расчистување на моментот кога девојки “најдете” себеси.

Жена Reinvents Самата

Додека љубовта боли, важно е да се запамети дека љубовта, исто така, го прави да се силни.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио