Совети Потсети Него

од страна на

5 Работи да се каже за да го потсетува Тој ви треба

последен пат ажурирани: Мај. 29 2020 | 2 мин прочита

Тоа е навистина лесно да се каже работите кои покажуваат еден дечко ти е гајле и уште, особено во долгорочни односи каде ние ги дечко ние сме со здраво за готово, ние не имаат тенденција да. Главно поради тоа што во долгорочни односи ние се чувствуваме како да сме минатото, како отворено љубов гестови и во обем кој веројатно е точно, бидејќи вие сте задоволни со вашиот партнер. Но, секој сега и тогаш има малку, недооценено нешта што може да се каже за да ви покаже грижа и да го потсетам дека тој и сте потребни само онолку колку што тој го направи во раните денови, па дури и повеќе, па сега.

Текст во Ница порака

Ако тој е на работа, едноставен “Надевам дека и вашата ден оди добро” За време на ручекот-пауза ќе биде многу убав начин да се покаже љубов. Тоа покажува што се размислува за него и дека се грижите. Тоа е сигурно да го натера да се насмевнам.

А убав поздрав на пат надвор од вратата

Кажува нешто како “Имајте пријатен ден” или “Грижете” кога тие се на пат надвор ќе ви покаже грижа. Вие не треба да се бакнуваат ако тоа не е нешто што го правите како збогум поздрав многу често иако сигурен сум дека тоа ќе биде прифатена премногу.

Покажуваат интерес

Нешто што луѓето сакаат во партнер е некој кој ги слуша, бидејќи тоа покажува дека сте заинтересирани за нив како личност. Но, често едно лице не сфатат дека на лицето, тие се со се земе интерес за нив и за нивните интереси, па затоа им покажеме дека ти го направи. Едноставно го испуштите во разговорот многу случајно. Нешто како, “Кои покажуваат дека ви се допаѓа е за вечерва” ви покажува се слуша.

Кажете нешто позитивно

Судија она што го велат за тоа што мислите дека ќе ги направи среќни. Така на пример, ако тој игра гитара му објасниш да игра акорд и, ако тој е во мода да му кажам дека изгледа добро или ако тој сака музика кажете му дека е многу познавања за музиката. Понекогаш на сите ни се риболов за чудните комплимент.

Кажете им ги сакате

Многу парови не го каже многу често кога тие се задоволни со лице. На некој начин љубовта е јасно е дека има и веројатно не треба да се каже дека цело време, но на секои сега и повторно потсети ги дека го правите.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио