5 Работи што можете да дознаете за кои датираат од 50 Нијанси на сива

последен пат ажурирани: септември. 23 2020 | 3 мин прочита

Некогаш сте слушнале за Педесет Нијанси на сива? Додека сите на возбуда има врска со човечката сексуална желба и единствен и непослушен начини да го исполни, таму е всушност подлабоко значење. Може ли тоа да биде возможно? Всушност, Да. Оваа книга ја отсликува желбата, привлечност, и романтична љубов преку човечката психологија. Всушност, тоа всушност може да се користи како датира Библијата. Заинтригиран? Прочитајте, за да најдете различни начини на кои Педесет Нијанси на сива може да ви учат за датира и односи.

Лекција #1: Праволинеен Внимание

Кристијан, главен машки лик, сака Анастасија, хероината. Тој го прави неговата намера исклучително јасен. Неговото внимание и сексуална енергија не прахосвам кога другите прекрасни жени да влезат во слика. Неговиот единствен фокус е на Анастасија и Анастасија само.
Ова внимание е исклучително дејствија за многу жени, особено во денешно време како општество, вели дека тоа е во ред за мажи да им даде нејасни интерес за жената. Давање вашиот датум целосно внимание со елиминирање на одвлекување на вниманието и даваат целосна контакт со очите ќе ви помогне да ја продлабочат својата врска и да покаже дека сте навистина во моментот.

Лекција #2: Управувано и интенционалноста

Секогаш во контрола на себе, Кристијан одлучи да инвестираат време и напор во развивање на широк опсег на способности и вештини. Тој, исто така, постојано бара начини да се оспори и да се подобри себеси како личност, исто како Анастасија го прави кога таа не ја заврши својата интервју со Кристијан, без разлика колку тоа претставува предизвик беше.
Иако тоа може да изгледа невозможно, постојат мажи и жени таму, кои се успешни, интелигентна, и физички и емотивно се вклопуваат. Живеејќи намерна живот преку дневниот раст и предизвици, може да стане вашиот најдобар само што ќе доведе до намерно привлекување на сличен партнер.

Лекција #3: Подготвеност да се ранливи

Живее живот исполнет со злоупотреба и траумата предводена христијанин да преземе се што е во свои раце и да се фокусира на местото. Додека тој се појавува затворени во прв, Карактер христијанин станува endearing како тој полека овозможува Анастасија во неговиот емоционален свет и ви овозможува да ја го излекува.
Анастасија, додека исполнет со невиност и самосвест, одлучи дека таа, всушност, сака Кристијан. И додека неговиот свет е сосема непознати и нови да ја, таа го прегрнува и неговиот стил на живот.
Бидејќи на општеството и на идејата дека покажување емоции значи слабост, тоа е намуртен врз за да им ја покаже. Но, во реалноста, покажување емоции е всушност една од најсилните нешта да се направи. И да им се овозможи друг човек кој што навистина се грижат за и доверба види овие емоции, им овозможува на почит и за продлабочување на односите.

Лекција #4: Одлучувачки

Кристијан знае кој е тој и што тој сака од животот со тоа што живеел до високи стандарди и поради тоа што навистина се познава самиот себеси. Кога тој одлучува дека сака Анастасија, тоа всушност значи нешто.
Изработка на фирма одлуки, се страсни и покажувањето дека, се водечки вашиот датуми во прилог на проактивно комуникација со вашиот партнер ви помага да се инсталира и силно се залагаат. Секогаш е убаво да се знае дека вие сте само сакав и посакуваните.

Лекција #5: Љубовта, Љубов, и помирува со сексуалната желба

Предвидливост е смрт за сексуалната желба. Кога христијанинот не е поразителен, камшикување, или врзување Анастасија до, тој се држи, милуваат, и ја бакнува. Кристијан е силна, мека, агресивни, слатка и за сето тоа време unapologetically сакаат Анастасија. И пак, Анастасија учи на љубов и жедни своето внимание и неконтролирано потреба за неа.

Сексуално истражување и експериментирање ќе ви помогне продлабочат својата врска. Сакањето, complimenting, и кои сакаат да направат среќни покажува вашиот партнер само колку ти е гајле. Клучот е да се покаже дека сте добар партнер, затоа што сакаат да бидат.
Овие learnings од Педесет Нијанси на сива ќе ви помогне да се привлечат сон партнер или продлабочат своето веќе просперитетна односи.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио