5 Совети за да преживее млазен односи – Студентски издание

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 3 мин прочита

Летно време е прекрасен дел од постоењето на студентот. Нема сомневање за тоа. Можеш да заборавите за самата реалност на училиште, релаксира малку, ја добиете вашата тен, пијат овошни пијалоци од кокос, и повторно вметнете со вашето семејство и пријатели роден град. Сето тоа звучи прилично голема навистина.

Освен еден мал детал ... ти е некомплетен. Ти си како конус без сладолед. Како пица без сирење, како Miley Cyrus без саботаж топка, осамен Бони без ваша Клајд.

Јас не зборувам за се одделени од својата братска близнаци; Јас сум се однесуваат на тешко време во врска познат како "долги сепарација". По поминати осум прекрасни месеци во училиштето со вашиот љубовник, и двајцата треба да се вратат во вашиот дом steads и да научат јажиња на се, освен додека одржувањето на таа специјална искра.

Можете да ги имаат лесен и да се забавува со симпатична девојка од соседството кои се случи да одат во истото училиште, или може да бидат одделени со километри, океани, можеби дури и континенти. Таа добива тешки моменти и тоа не е лесен подвиг за одржување на врската, која беше направена во текот на учебната година.

Па добро, јас сум тука за вас.

Прво и основно, обврска е клучот.

Тоа не е изненадување дека само оние кои се посветени на нивната врска ќе ја направи последната. Дух. Подлец ова важи и за премногу блиски растојание односи. Не можејќи да се види едни со други на дневна основа бара постојана и зголемено чувство на ентузијазам и траен лојалност од двете страни.

Искористете ги предностите на сите големи технологија, gadgets и Gizmos.

Живееме во дигиталниот свет на компјутери, мобилни телефони и сеприсутниот технологија. Назад во текот на денот да чини богатство само за да повикате некого на телефон ... во денешно време може да се Skype со секој во светот за апсолутно бесплатно. Ние мора да биде лесно, така што навистина не треба да биде изговор. Технологија е одлична алатка да се користи, без разлика дали тоа е континуиран СМСи разговор, зборува по телефон, еден од безброј социјални медиуми или Skype. Користете го за да и го користат често.

Бидете креативни.

Далечина помеѓу вас и вашиот значајни други се отвораат можности за вас да се покаже некои креативност и генијалност. Користете вистински хартија и вистинско пенкало и испрати писмо на старомоден начин, изненадите вашиот љубовник со цвеќиња доставени до нивната куќа (се однесуваат на бројот 2 и цел преку интернет од цветни продавница) или да направи класичен ненајавена посета, ако е можно. Стави на вашето размислување капа и да им покаже вистинска оригиналност.

Прегратка на време да го направите да поминуваат заедно.

Затоа што ќе биде покрај толку долго, ако не успее да добие во посета и да си одат за некои авантури тоа ќе биде несомнено супер специјални. Не велам дека тоа ќе биде како што романтична сцена во дожд од лаптоп, но тоа ќе биде прилично блиску.

Запомнете дека тоа не е крај на светот.

Ya тоа може да се тешко на моменти и вие ќе сакате да навивам во фетална позиција и цимолат на (Сум бил таму- Нема срам) но запомнете дека растојанието е тајно здрава. Да се ​​издвојува од вашиот партнер ќе ви помогне да го цениме вашето време заедно повеќе и ќе треба да се навикнеш на него, порано или подоцна. Па подобро ако почнете со вежбање сега право?

Нека овие пет совети дејствува како твојата љубов гуру за летните месеци и ќе биде само парична казна. Ти си веројатно нема да биде побарано милион пати ", каде што е вашиот другата половина?"И" се се уште датираат what's-ја-име?"Но, сега вие самоуверено може да одговори:" Јас сум во постојан контакт со него / неа и тие се во моментов во нивниот дом "и" да, ептен сум ".

 

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио