5 Видови на првиот daters. Кои Еден Дали ви?

последен пат ажурирани: Јануари. 20 2021 | 3 мин прочита

Постои наука за датирање. Датирањето животот може да се спореди со хемија експеримент каде што се надевам дека ќе и вашиот датум надополнуваат еден со друг и да резултира со позитивен атракција.

Успешна датум зависи од компатибилноста на daters. И знаејќи каков вид на Dater сте може да ви помогне да го изнесам повеќе од вашите позитивни особини без да се загрозат што навистина се.

Значи, тоа каков тип на Dater дали би рекле дека се?

Прекумерната зборлест

Ако сте над-зборлест, вие сте повеќе од веројатно екстроверт. Понекогаш вашата дарот на вилка има повеќе да се направи со нерви и помалку да се направи со потреба да се зборува. Можеби понекогаш ќе се намали народот кога се разговара, не за цел на курсот, и ќе немаат проблем да најдат вистинските зборови кога некој ве праша да им каже за себе. Ќе мора да научат како да го слушате само како и вие зборувате. Вие сакате да бидете сигурни дека вие и вашиот датум се добива да се запознаат едни со други. Тоа ќе ви помогне да се утврди дали вие двајца се посоодветни или некомпатибилни.

Госпоѓица. & Г-дин. Ние

Наоѓање на некој кој може да биде подеднакво љубовник и пријател е важно да оваа прва Dater. Можете да направите оваа точка многу јасен за првиот датум. Пред сте добиле се запознаете со вашиот датум, ќе можете брзо да прават планови за вториот датум, па дури и одмори заедно. Може да се започне вашиот реченици со премногу "можеме да" и не е доволно "јас". Тоа може да даде вашиот датум впечаток дека сте претерано приврзани или контрола, дури и ако не се, и тоа може да ги планира своите излез пред келнерка може да понуди десерт. Нема ништо лошо со изразување на своите чувства за движење на првиот датум на следното ниво, само бидете сигурни дека да се утврди дали вашиот датум сака исто како и вие.

Нескротливиот

Вие сте дефинитивно независни и не треба некој или нешто да се провери кој си. Слободата е приоритет за вас и за какви било закани против станува исечок од вашиот живот. Чувајте го ова на ум: кога ќе се стави надвор од енергијата на не им е потребна некој или се премногу нескротлив, тоа може да биде исклуцување за вашиот датум. Секој сака да се чувствуваат потребни во некои капацитет. Ако само сакате да датум и не сакаат да им даде на вашиот датум впечаток дека вие ќе сакате повеќе во скоро време, да се каже дека. Првиот датум е најдобро време да се стави се што е надвор на масата.

На идеалист

Ако сте овој тип на Dater, што веќе се знае типот на личноста која сакате сведува на естетиката. Можете дури и имаат вашите животи организирани врз основа на претходно планираниот распоред на големи животни настани како што се бракот и децата. Пред да се размислува за доведување до вашата идеална свадба планови на вашиот прв датум, тестирање на водите со вашиот датум и види ако вашиот цели и стремежи се совпаѓаат. Тоа може да биде страшно за некој да слушнат за работи поврзани со посветеност, кога тие само сакаат некој да оди на кино со.

Резимето Reader

Слично како вашиот сосед идеалист погоре, знаете што сакате, но вие сте малку повеќе се фокусираше на тоа како вашиот датум прави нивните пари. Вие имате строга идеја за тоа како тие треба да магацинот кога станува збор за нивното влијание и финансии. Кои тие работат или се користат да работат за е она што го обликува вашата перцепција на тоа кои се тие. Знаејќи тип на човек што го сакате кога станува збор за сите аспекти на животот е голема. Ајде да се обидеме да се биде малку повеќе се отворени за датуми со луѓе кои не се целосно ги исполнуваат вашите критериуми. Може да биде изненаден ако падне за некој кој не одговара на вашите идеали, тоа се случува.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио