5 Единствени лето Датум на идеи

последен пат ажурирани: Мај. 21 2019 | 2 мин прочита

Лето е совршено време за корне назад и уживање време со пријателите и семејството слично. Тоа е, исто така, совршено време за да уживате во некоја забава, не вашиот бегство-of-the-мелница датуми. Проверете ги овие пет уникатен датум лето идеи кои се сигурни да се појавуваат во големи спомени долго откако температурите се намали.

Кајакарство Авантурите: Ако има река или езеро големи некаде во возење на далечина, таму е прилично добри шанси дека исто така има едно место придонес кану (или кајак) имот. Многу од овие фирми се само отворен во текот на летните месеци, па не заборавајте да книга вашиот авантура доволно далеку однапред дека нема да се изневерам со разочарување на пристигнувањето на локација само да се најде сите достапни чамци веќе проверуваат надвор во текот на денот. Често сајтови како Groupon имаат договори за таков имот, исто така,, па заштеда на пари преку искористување на еден од овие понуди може да биде и можност. Пак пикник ручек во водоотпорен контејнери за да се задржи вас и вашиот датум добро хранети за време на вашиот авантура.

Фризби или мини голф предизвици: Скокни на темно куглана текот на летните месеци и одберете една од овие опции наместо забава голф. Додека мини голф има тенденција да биде "сигурна" избор за сите кои не е сигурен за неговата / нејзината атлетски способности, повеќе спортски склони можеби ќе сакате да се земе шанса и да се провери од локалните фризби голф. Не само што се и двете од овие активности совршен за чување непријатно тишини во заливот, но тие се исто така одличен начин да се добие малку поблиску до вашиот датум како што можете да им помогне да дознаам добра Ставањето / фрлање форма. Доврши вашиот датум со посета на локален снег конус колиба-друг бизнис, обично се отворени само за време на летото.

Куче парк Датуми: Ако и вие и вашиот датум се страствен куче љубовници, нема потреба да го напуштите вашиот кучешки придружници зад себе како тебе главата за една вечер забава. Иако тоа не е невообичаено за нив да бидат затворени за време на зимските месеци, повеќето локални куче паркови се отворени во текот на летото. Ако е можно, не заборавајте да го прочитате онлајн осврти и истражување било на посебните правила за одредени куче паркови пред да ги донесе на вашето куче и датум за нив. Ако не е куче паркови се чини дека се отворени во вашата област, изборот да закажете состанок со вашиот значајни други куче-одење, исто така, може да биде забавно алтернативна опција, наместо. Грижете се за да се донесе заедно повеќе вода за да се задржи сите удобно се излади и хидрирани во текот на денот ќе.

Отворен Театар вечери: Искористете ги предностите на топол вечери и да научат малку повеќе за вашиот локален уметничка сцена. Многу градови нудат бесплатно или со намалени цени за билети за надворешна театарски настани, со настапи кои се движат од мјузикли на Шекспировата драма на хорот концерти. Локални бендови исто така често се поставуваа претстави на различни локации на отворено во текот на летните месеци, како и. Ако не е отворено изведувачки уметности опции се чини дека за да бидат достапни во вашата област, разгледа и гледа во било која возење во кината наместо; иако не е скоро иста како и настап во живо, возење во театри се уште имаат одредени безвременски квалитетот на нив.

Geocaching: Иако ова технички не е активност која е ограничена само на летните месеци, подобра шанса да се подобри времето сигурно ќе не боли вашите шанси за да се забавувате за време на денот Geocaching. Позајми GPS координати систем од некој пријател или го користите вашиот паметен телефон да ви помагаме во вашето пребарување, и истражување на локалните geocaches пред да тргнете на вашиот датум. Бидете сигурни да се носат и забавен точка за вас и вашиот датум да ја напушти во кеш!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио