Совети Техника сиромашните

од страна на

5 Не Начини да биде технолошки сиромашните

последен пат ажурирани: септември. 19 2020 | 2 мин прочита

Пред деновите на caller ID, texting и социјалните медиуми демнат вие можете безбедно може да бирате момчето (или девојката) број одново и одново, додека прстите стана вцепенен од притискање на копчиња. Со чудата на модерната технологија распишување на вашиот секој потег, гледање на вашиот име и број pop-up на неговиот мобилен четири, пет или повеќе пати на ден е целосно исклучување. Истото важи и за текстови, пораки и социјалните медиуми пораки. Тоа не е веројатно декаJohnDoe сака да ја прочитате вашата извикам твитови со него по час секој час или да добијат текст по текст прашувате каде сте и што правите. Ова е технолошки еквивалент на следните околу него, постојано ѕирка преку рамото.

Ако вашата преголема зависност на вашиот партнер излегува како преголема зависност на технологијата, намалување на се држат и се движи кон некоја активност што не вклучуваат texting, tweeting, пораки или на друг начин сајбер по него.

Хит на салата. Како елипсовидна испакнатини ќе нагоре и надолу, Вашата способност да го бирате или текст ќе одат од ѕвездени да невешт. Освен ако не планирате за испраќање порака нешто што излегува како, "Ху т т? Wgats "вие не сте веројатно да се добие clingy и обидете се да се направи контакт за време на вашиот тренингот. Како дополнителен бонус вежбање може да ви помогне да се опуштите и де-стрес, со што треба да бидат оние кои имаат потреба оди надолу. Ако немате салата членство, не работат надвор и да добијат еден само да се извлечеш од вашиот сопствен сиромашните однесување. Земете вашето куче на прошетка, одат за бутване околу вашето соседство или притиснете на велосипед патеки на вашиот локален парк. Клучот е да се запамети: Оставете го вашиот мобилен дома или во салата шкафче. Ако не го имаат, не можете да го користите.

Повик некој друг. Име на еден од вашите пријатели елек како назначени повикувачот. Кога сте за да се направи на вториот повик или трет текст, сеуште можете да ги собереш на вашиот телефон - се додека лицето на другиот крај не ти е дечко или девојка. Ајде другар ти зборува надолу, потсетувајќи дека имате многу луѓе во вашиот живот да ви прави друштво.

Не сајбер рачката. Ако не се случи да ја разгледате својата Фејсбук страница неколку премногу пати, шансите се дека никогаш не се знае, освен ако не се направи тоа очигледно. Ако навистина му верувате, не постои причина да се провери врз него 20 пати на ден. Впрочем, тој е веројатно премногу паметен за да ја објавите слики од себе и уште една девојка кога знае дека можете да го видите. Ако не е дека паметни, зошто сте со него во секој случај? Ако не се случи да го фати еден премногу глетка на неговиот социјалните медиуми страница, не постојано да испраќате коментари. Тој, и неговите пријатели, не треба да се знае дека вие сте на неговата страница на секои пет минути.

Оди на мобилен пауза. Ако сте почнуваат да ги споделите со проѕирна лази врз вас, стави вашиот мобилен да се одморат за еден ден. Иако ова се чини како невозможна, на човечката раса се носат на долго пред мобилни телефони некогаш дојде да биде. Претворете го вашиот телефон, го стави во некоја фиока и прават планови со пријателите и семејството за целиот ден.

Хит на градот. План за една вечер надвор со пријателите. Додека сте зафатени со јадење, танцување или гледање најновите блокбастер филм, нема да бидат бирање до вашата љубов или texting него немилосрдно. Ако не се најде себе си ѕирка во вашиот телефон, сакаат да се добие во на брз текст додека вашите пријатели се во потрага на друг начин, фрли се врати во моментов.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио