6 Важни нешта мажите мислат За време на сексот

последен пат ажурирани: октомври. 12 2019 | 2 мин прочита

Што момците мислат за време на сексот? Ова е едно прашање што веројатно се мачи жените уште од времето на Адам и Ева. Векови поминале, но се уште неколку жени со сигурност да кажам дека тие знаат точно што нивниот партнер размислува за тоа кога имаат секс. Дискусијата се истражуваат некои размислувања кои би можеле да го окупира умот на човекот за време на сексот.

Надевам дека не ејакулираат прерано

Изведба вознемиреност во текот на сексот е нешто што скоро секој човек има доживеано кога имаат секс. За некои тоа е редовна работа, додека за други тоа се случува само на некои одредени прилики како што се кога имаат секс по долго време, добивање удобно со нов партнер, итн. Ефикасноста на анксиозност е особено честа појава кај мажите со историја на предвремена ејакулација.

Јас треба да стенкањето вака, или тоа беше навистина лошо?

Кукање е составен дел на секој сексуален чин. Момците не се секогаш многу сигурни во врска со начинот на кој тие стенкањето. Кога се има секс, тие често завршуваат прави неколку обиди да се пречека нивната поплака. Тоа е затоа што тие се плашат дека лошо стенкањето може да се претвори нивниот партнер исклучување. Значи, Ако вашиот сопруг или партнер е стенкање различно во различни прилики за време на сексот, тоа не би било природно и само може да биде ефект од обидите тој прави да се пречека својот звучи.

Дали таа се допаѓа? Тогаш зошто таа е толку тивок?

Оваа мисла е исто така производ на ефикасноста на анксиозност дека мажите имаат за време на сексот. Прашањето често им пречи на мажите како жените имаат тенденција да бидат погласни од мажите кога имаат секс; Меѓутоа, исклучоци се секогаш таму.

Вистина е дека има многу жени кои одат молчи, само затоа што не им се допаѓа тоа што нивниот партнер е тоа. Меѓутоа, тоа е секогаш не е случај. Некои престој тивка само затоа што тие преферираат престојуваат тивка.

Јас треба да зборувате валкано?

Некои мажи зборувате валкано само поради тоа што доаѓа природно за нив, додека има и други кои не само што го претворат својот партнер. Меѓутоа, има често конфузија во нивните умови за тоа колку нивниот партнер не сака да слушне како зборови за време на сексот; тоа се случува најчесто кога мажите се во нова врска.

Ах! Тоа е совршен

Овој израз е вообичаена за мажи кои имаат само гледа совршен пар гради или догорчиња. Еден човек може да мислам така, кога тој ќе почне ужива во акција повеќето. Умот на човекот, исто така, може да почне изговарање “ох, кој е совршен” откако беше сведок на исклучително секси акт со својот партнер.

Размислувајќи за другите жени

Повеќето жени ќе се најдат на овој шокантен, но често мажите се размислува за други жените кога имаат секс. Ова обично се случува кога сексот станува монотоно и бил сместен во една врска години. Ако сакате да се осигура дека вашиот партнер не се размислува за други жените кога имаат секс, да преземе чекори за да го зачинат вашата врска.

Ова се само неколку работи кои човек може да размислува за време на сексот. Не може да има повеќе чудни мисли демне во умот на човекот кога имаат секс во зависност од ситуацијата тој е во.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио