6 Клучните прашања да се запрашате пред да биде Потопен во Запознавање базен

последен пат ажурирани: ноември. 19 2020 | 3 мин прочита

Замислете оди во самопослуга за рутински шопинг патување. Вие забораваат да се направи список на работи што треба, буџет, или дури оброк идеи.

Низата на избори се умот преголема. Вие не знаете од каде да погледнеме прво. Немате систем ... .no метод на вашиот лудило.

Бидете сигурни дека ќе губите време, заборавајте да ги собереш некои многу потребни "акциите" ставки, пречекорат лимитот, и на крајот само втор пат пред месец е над.

А слична смисла на хаос и конфузија преовладува кога сме во "пазар" за својот партнер.

Многумина од нас немаат вистинска смисла на она што го барате, каде да се погледне, или како да се дојде до правење информирани избори.

Но,, тоа не мора да биде така.

Како што Сократ еднаш мудро изјави: "На unexamined живот не е вреден да се живее."

Со ова како нашиот водич, тука се 6 круцијални прашања треба да се запрашате пред да се одлучите на сите-важен прв датум.

1. Што е мојата актуелна датира цел? Јас сум во потрага за некој иден брачен другар? Обичните датира? Отворена врска? А шеќер тато? На појасна сте, толку подобро ќе биде во можност да комуницира со потенцијалниот партнер, и поубавиот ќе биде да ги. Дури и ако не го артикулираат да ги, може да ви помогне да заштедите време и превирања во почетна скрининг процесот на. Размислете стратегија!

2. Кои се моите договор прекинувачи? Со други зборови,, она што карактеристики, навики, или секојдневни прашања дали сте подготвени за компромис. На пример, некои луѓе нема да датум жени со деца. Некои жени нема датум момци со криминално досие. И за другите, возраст може да биде фактор во целокупниот равенка. Иако компромисот е важен за сите успешни односи, ние никогаш не треба да ги намали нашите основни вредности или со суштината на тоа кои сме ние, само за да биде во комбинација со еден cutie.

3. Што научив од мојот последен односи? Има голема вистина во изразувањето, "Оние кои нема да учиме од минатото се предодредени да го повтори." Можеби во ретроспектива што сега се признае дека "силеџии" не се вашата работа. Или дека треба да комуницираат вашите потреби подобро. Лекции се разликуваат за секоја љубов "ученик". Вистинската цел е да се идентификуваат било деструктивно или disserving датира модели за да се избегне повторување. Добиете идеја овде?

4. Дали мојот пребарување регулирани со реални очекувања? Имајќи перење листа на возвишени параметри ќе фрустрираат и продолжување на процесот. На пример, некои жени се стремат да се најде колега кој е шест метри височина, правејќи шест фигури, кој никогаш не се оженил, зборува 3 јазици, и сака домашни миленици. Дали е можно? Секако.

Најверојатно? Онолку колку што ми се женат со мојата личност способна, Кијану Ривс. Добие поим.

5. Дали е ова најдоброто време да се моите нозе влажни? Јас сум во потрага по враќа да го замени поранешниот односи? Дали имате време и енергија да се посвети на тоа да се биде рамноправен партнер во врската? Дали го исцели од минатото рани? Овие се важни нешта да се разгледа. И само ти знаеш вистински договор.

6. Што ми е игра план? Јас ќе се регистрирате за онлајн датира услуга? Прашајте моите пријатели да ми среди? Дали мојата гардероба "датум подготвени?"Дали треба да се губат телесната тежина? Ќе дружете двапати неделно или два пати месечно? Како и со сите сериозни цели, игра план треба да биде во место да им служи како компас, да ни сторено, и не држи на курсот.

"За твоја само да биде вистина." Ако би сакале да ги зголеми шансите за наоѓање на правото колега и создавање на повеќе компатибилни односи, Запознај се себе си прв.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио