Совети Мобилен Телефон на вечера

од страна на

6 Причини да се спушти на вашиот мобилен телефон

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 2 мин прочита

Ти си седи карши девојка или дечко на вашите соништа во текот на свеќи вечера во hippest ново место во град. Сè што е тркалање заедно со кралски романтичен начин се додека вашиот телефон започнува дува до текстови од вашите пријатели, сестра, па дури и мама - сите прашуваат како тоа се случува, или ако тоа е "еден." Имате две опции: Исклучување на ѕвонењето, стави на телефон подалеку и да го игнорира тоа, додека вашиот датум е над или можете да одговорите на секој и секоја порака што доаѓаат во. Ако ја изберете подоцна сте водење на ризикот од не само уништува денот, но исто така и на потенцијалот на идните романса со оваа сега веќе навреден човек.

Зошто треба да се стави вашиот мобилен телефон надолу во текот на денот, и како може да го прави тоа до вашите шанси за успех во иднина? Фрлите поглед на шест причини зошто расеан датира е врската Ender и што можете да направите за да го вклучите вашиот технолошки полни љубовен живот околу.

Ти си го прави да се чувствува како тој е целосно неважен. Освен ако не постои кобни за итни случаи како што е близок член од семејството се однесени во болница или вашиот шеф се заканува дека ќе ви оган ако не се вратат нејзините пораки, има малку причини да се пренасочи вниманието од вашиот датум на вашиот мобилен телефон. Наместо зјапање во екранот, наместо на лице вашиот датум е проект за целата вечер, го стави вашиот телефон подалеку и го кажете вашето целосно внимание.

Таа може да мислат дека сте само не во неа. Замислете дека сте на состанок со некој што навистина никогаш не би наместо да разговараат со повторно. Што би направиле? Ако вашиот одговор паѓа некаде во близина на "плати неа, без внимание" категорија - тоа е токму она што го правиш кога ќе се оддалечила денот. И покрај тоа што си, всушност texting вашиот најдобар пупка дека вашиот датум е желбата-неверојатни, таа може да се земе вашите чинови како индикација дека имате нула интерес за неа.

Можете да изгледа лошо. Што би мајка ти каже за вашиот слаб манири? Преправам дека сте во семејна вечера, и мислам дека за соодветна маса бонтон. Дури и ако не сте токму Мис манири 100 проценти од времето, ова е еден to-do дека мора да се почитуваат.

Разговор е двонасочна улица. Првите неколку датуми обезбеди време кога вие и вашите потенцијални нови партнери се само да се запознаат едни со други. Постојано се обѕрне на вашиот мобилен, одговарање на e-mail или texting вашите пријатели става до главна пречка кога станува збор за живо разговор кој треба да се случува токму пред вас. Запрашајте се дали вашиот BFF кажувам дека вашиот датум е "толку слатко", бидејќи тој ја третира својата детектив како тоа е неговата бебе е подобро отколку всушност зборува со него за неговата љубов кон неговиот миленик.

Ти си го прави не-толку-убав прв впечаток. Датирањето базен достигнува далеку и широко, а секогаш има друга риба да преземат твоето место. Изработка на сиромашните впечаток на првиот состанок е веројатно да се во боја мисли вашиот потенцијален партнер за кој сте и дали таа ќе излезе со вас повторно. Дали таа ќе каже "да" за втор состанок по гледањето трошите 30 од вашиот 45 минути вечера СМСи? Тоа не е веројатно.

Врски се направени од страна на луѓето, а не технологијата. Иако може да се сретнале на интернет и првиот "зборува" преку текст, да се направи вистинска љубов, врска што ви треба вистински човек на човечка интеракција. Подигање на вашиот телефон, исто така, дава на вашиот датум на слободно владеење да го стори истото. Зборувајќи со други луѓе за време на датумот кога сте го одвлекува вниманието од правење на врска едни со други.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио