6 Лето Датум идеи

последен пат ажурирани: октомври. 25 2020 | 2 мин прочита

Направете ова лето крчкам – со нашите врвни 6 date идеи за оваа сезона!

1. одат пешачење

Излегувај таму и да видиме сите оние места каде што сте биле значење за да ја видите. Не само што има истражувања докажаа дека пешачење подобрува вашето здравје, Таа, исто така им овозможува на време и простор за навистина да се запознаат вашиот датум. Поинтересна место, помалку непријатно тишини ќе треба – како секогаш ќе биде нешто да се зборува за!

2. Хит на салата заедно

Без разлика дали сте фитнес фанатик или само на почетокот, одење во теретана е секогаш повеќе да се забавуваат со фитнес-buddy. Вие и вашиот датум може да дејствува како едни од други личен тренер, и да се создаде свој кампот за обука за двајца. Тоа е совршен начин да ги инспирира здрава конкуренција меѓу вас.

3. Оди на локалните спортски настан

Одат на локалните игра – заедно. Навиваат за вашиот тим со појавување на прсти пена. Изгуби себе си во атмосферата на трибините – не е тешко да се забавуваат додека го прават бран! Ако се чувствувате храбри, секогаш може да се обиде да добие романтична порака на Jumbotron.

4. Campout за двајца

Направи поголемиот дел од оние летни вечери. Таму е евтин, забава (и целосно романтични) датум на чекање право во вашиот двор. Постави шатор, и да уживате во романтична датум ноќ Галење под ѕвезденото небо на летото!

5. зоолошката градина Датум

А патувањето во зоолошката градина е сигурен да го изнесам дете во вас со оваа креативна date идеја! Со толку многу животни за да ја видите, можете да се бранува збогум на било непријатно тишини. Продолжи, покаже вашиот датум колку дива за нив ќе се!

6. Бери подигање

Летото е совршено време за да излезете надвор и да изберете свој бобинки, и тоа го прави прилично забавно и уникатен датум идеја премногу. Потоа се врати дома, потоа да ги исклучите овие бобинки во сладок десерт третираат.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио