6 Навремено Совети за да се ожени попаметен!

последен пат ажурирани: ноември. 25 2020 | 3 мин прочита

Има голема вистина во изразувањето, "Љубовта е слепа."

Таа, исто така сметки за зошто за 50% на склучени бракови U.S. завршуваат со развод.

Иако незнаење може да обезбеди блаженство во многу области, преземање на партнер за живот не е еден од нив. Што не знаете може да доведе до дневниот драма, стрес, лошата здравствена состојба, неисполнети очекувања, несреќа, и на крајот ... влошија односите.

Но, таму е добра вест.

Вие не треба да се игра рулет врска со својата иднина. Тоа е можно да се напише хепиенд на вашата љубовна приказна, ако се мисли пред пред да се венча.

Оваа статија е наменет за оваа намена.

Многу од овие забелешки и препораки се базираат на добра Оле "здравиот разум, искуство и логиката. Другите се на хит реално шоу учтивост, Bridezilla.

Еве неколку работи што треба да знаете да ја зголеми вашата љубов интелигенција.

6 Принципи и практики за АДАПТАЦИЈА попаметен:

1. Признаваат дека бракот нема да се поправи она што е скршен.

Дека е во право. Мразам да се биде "Деби Даунер" овде; но тоа е вистина. Гнев за управување со прашања, незрелост, коцкање, себичност, и шопинг зависности нема да се излечи само затоа што односот е подигнат на ниво на брачната состојба. За жал, преземање на другар е многу сличен на купување "како што е" купување. Без оглед на состојба, тоа е твое сега. Изберете внимателно за да се избегне каење на купувачот.

2. Иако спротивностите се привлекуваат, двојки со основни сличности имаат тенденција да трае подолго.

Никој не треба да се омажи за копија на себе. Тоа ќе биде здодевен, и понуди малку во начинот на раст и возбуда. Сепак, постојат некои работи вас двајцата треба да имаат заедничко. Ова ќе вклучува вашите цели, вашиот систем на вредности, и најмалку еден или два интереси или хобија. Еве неколку области да се разгледа: Колку деца направи двете од вас сакаат? Големи или мали свадба? Куќа или стан? Добиете идеја овде?

3. Ако треба да се провери нивниот е-мејл, се пробие во нивните социјални медиуми сметки, или екран на нивните телефонски повици, "Хјустон има проблем."

Успехот на долгорочни, сериозна врска е изградена врз доверба. И или ќе ја имаат или не. Иако некои луѓе тврдат дека ако не постои ништо да се сокрие, тие треба да бидат во можност да имаат одврзани раце вишокот на сметките на нивните Мате. Не е задолжително–секој заслужува степен на приватноста. Повторно, довербата е задолжителна! Тоа е, се разбира, освен ако вашиот партнер има историја на измама. Тоа е уште еден член во некое друго време.

4. "Погледни длабоко пред да скока,"Судијата Mablean велеше секогаш на нејзиниот популарен ТВ судницата шоу. И тоа е лекција која вреди да се heeding.

Пред да "скокне на метла" се преземат на време потребно да се знае другата личност. Искуство неколку сезони заедно. Погледнете како тој / таа се однесува во време на стрес, за време на добрите и лошите времиња, во текот на болеста и здравјето, за добивање на оптимални резултати.

5. Чувајте приоритети во соодветна перспектива.

Секоја недела на Bridezilla, гледачите сведоци паметни луѓе прават некои прилично смешен одлуки. Не биде еден од нив. Еве еден пример. А невестата ќе потрошат $60,000 на свадба, иако таа има работа, каде што таа е правење $24,000 една година. Двојката, Како резултат на, започне од нивниот синдикат со тешки товарот на долгот јава на грбот. Или живеат со своите во-закони за првите неколку години. Не е кул. Дали знаевте дека една од главните причини за развод финансии? Запомнете дека на свадба е само еден ден, додека бракот е наменета да биде засекогаш. Иако тоа е природно за невестата да сакаат да се чувствуваат како "принцеза" на нејзиниот посебен ден, таа не треба да се трошат како "член на кралското семејство."

6. Фактор на религијата во романтичната равенка.

Имајќи духовна основа може да им помогне да ги преброди бури на животот, и даде сила и насока во тешки времиња.

Следете ги овие шест кардиналот правила на бракот за многу години на вонбрачна блаженство.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио