6 Совети за преживување на летните месеци Соло!

последен пат ажурирани: Мај. 20 2019 | 2 мин прочита

"Една од нив е најдлабока Број".—Три пес ноќ

Ahh ... летна романса.

Тоа е сезона за љубителите. Тоа е нешто запотен љубовни романи и бокс-офис хит филмови се направени од. Кога магичен мешавина од топли температури, долго ѕвезденото ноќи, и весел расположенија да додадете до некои прилично "sizzling" хемија за датира и парењето на сцена.

Но,, сценариото не е ист за секого.

За жал, тоа исто така може да се докаже да биде тешко време за оние доживува датира "суша" или оние кои се чини дека да се биде несреќен во љубовта.

А неколку месеци на лето може да изгледа како еквивалент на куче години.

Но, тука е добра вест: тоа не мора да.

Никој не треба да биде "најдлабока Број", ако се чита и да го послуша овие навремено совети.

6 Совети за жешките летни без разлика на вашиот статус!

1. Наместо на броење на денови, избројат вашите благослови.

Дека е во право. Иако тоа може да биде страшно да се биде во комбинација со еден cutie, оди соло има многу предности да се прифатат како и.

Да се ​​испита некои. Како за фактот дека имате целосна слобода да магазин 'Til го отфрлаш? За да се готви кога расположението ви хитови? За да ги извршуваат своите соништа без мешање?

Да се ​​биде селективно "себична".

2. датум Yourself. (Перница разговор опција).

Дали сте умре за да се обидат тоа нов ресторан во вашата област, кои на секого е "зуи" за? Дали сакате да се занесе во декадентен чоколадо и гроздобер вино? Да се ​​биде расипан и разгалено? Зошто да чекате некој друг да го прослават?

Однесувајте се кон себе; Не се лажеш!

Според зборовите на д-р. Фил, "Понекогаш ние треба да се даде она што го заслужуваме од другите."

3. Користете го ова за "долу време" за само-подобрување.

Најдобар начин да се привлечат голем другар е да биде еден. Навистина. Наместо чувство жал за себе, или чекање од страна на телефонот, обидете се да се излезе и да влезе во играта на животот. Научи нов јазик. Се приклучат на салата. Пријавете се за танц класа. Не само што овие мерки ќе се зголеми својата вредност за датира пазар, тоа ќе ја зголеми вашата самодоверба. Carpe Diem!

4. Експеримент.

Рок нов косата. Готви некои нови рецепти во кујната. Слагам нови позадина рампа. Обидете се караоке во еден локален бар.

Single-ДОМ е одлично време за себе-откривање и раст.

5. Се израмни на некои читање.

Сакам да читам. И повеќето од нас имаат тешкотии да ја заобли до добра книга, едноставно затоа што на нашите многу обврски—релациони и професионални. Бидејќи не сте веројатно да се "заобли" со партнер сега, тоа е полесно да се направи на време. Не само читање прошири својата база на знаење; тоа може да го подобри вашиот разговорно вештини. Две титули би Препорачуваме се:

"Тој не Дека во тебе е само" и "се однесува како дама, Размислете како човек. "

6. Не се споредуваат или се натпреваруваат.

Твојата најдобра пријателка има дечко. Твојата сестра е венчаат.

Вашиот број на социјалното календар е полн со покани од луѓе кои се чини дека се ужива подобар живот.

Boo Hoo за вас, право? Погрешен. Според зборовите на Бруно Марс, "Ти си неверојатен, само начинот на кој сте. "Чувајте го на ум.

Лето не мора да биде bummer! Изберете да имаат позитивен став, соодветна перспектива, и внатрешното- мир, а остатокот ќе падне во место.

Пред да го знаете, ќе дознаете како да се стави на "пее" во еден.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио