Совети

од страна на

6 Видови на Жени Мажи барате

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 3 мин прочита

Каков вид на жените се мажи во потрага по? Ова е прашање со повеќе одговори. Некои момци се погледне за секс бомби со совршена тела и дива став, додека за другите радосна жената е повеќе привлечна. Некои момци треба жена која се грижи за нив, исто како и нивните мајки се користи за да. Исто така постојат и оние за кои малку мистерија или умерено чувство на независност е многу привлечен. Без да се преправаат дека се исцрпени сите можности, тука се и шест видови на жени многу луѓе се во потрага по:

На секс бомба

секс бомба

Ова е првиот вид на жената што ми доаѓа на ум некој кога се обидувам да дознаам што видови на жените се со поголема веројатност да ги привлечат мажите во денешно време. Точно е: секс бомба ќе се направи 99% од мажите ја вртат главата кога таа чекори по улица. Тоа е многу закон на атракција! Меѓутоа, Можете да бидете сигурни: тие не се само жени мажите се во потрага по! Всушност, кога во потрага по долгорочни односи, некои момци дури и ќе избегнуваат да имаат секс бомби.

Детските жена

детски Жена

Ти ја слушнале толку многу пати: Мажите никогаш не растат во целост. Тие играат со своите играчки и видео игри целиот свој живот. Иако ова не е вистина за секој еден човек ви се исполнат, што треба да знаете, постојат и оние кои се чувствуваат привлечени детски жени, на нивните оптимистички став кон животот, на нивните игрива насмевка што осветлува просторијата. Дали некогаш сте се запрашале зошто постари момци често се привлечени од многу помлади жени? Ова може да биде причина!

Типот на мајката

Мајка Тип на жена

Се вели дека жените се во потрага по својот татко фигура, и мажите за копија на својата мајка. Зошто? Психолозите сите ќе ви објасни за машко / женско прототип сите од нас се развие додека расте. Покрај ова, постојат луѓе таму, кои, без да бидат misogynists, како и споделување на нивниот живот со жена која се грижи за своите основни потреби, готвење и чистење. Исто така познат како "домаќинка", мајка-како тип на жена е идеален многу мажи.

Кул пал

кул Пал

Бидете свесни: луѓето не се секогаш по својата повеќето женски и најсекси страна! Постојат оние кои ја ценат добар другар ќе го разбере и шеги, дели нивните преференции што се спортски навивачи, и знае како да се справи со игри конзола. Е местото на жената во кујната? Не е задолжително! За овие момци, идеалната жена поддржува истиот фудбалски тим, и е добар противник во својот омилен автомобил трки видео игри. Меѓутоа, работите може да се променат во спалната соба, каде што можеби ќе мора да се откажат од кул чин и извади вашата најженствената трикови.

Мистериозната жена

мистериозна жена

Жените сакаат да се опкружуваат со аура на мистерија, барем на почетокот. Многу мажи се за тоа, но откако мистерија е нема, работите би можеле да станат здодевни. Значи, да се биде внимателен! Ако вашиот дечко е привлечени од вашиот мистериозни страна на прво место, можеби ќе сакате да се задржи некои од сето тоа заедно. Вежба вашето право да се биде жена, и да се обиде да биде непредвидлива, но само од време на време. Продолжена вкупно мистерија може да направи вашиот маж мислите дека се крие нешто од него, и никој не сака тоа.

На независна жена

независна жена

Мажите обично не како clingy сигурен жени кои не може да се направи еден потег од страна на самите. Многу мажи ќе се чувствувате повеќе привлечени кон независна жена која може да го смени сијалица себе ако е потребно. Меѓутоа, Бидете внимателни да не претерувајте вашиот чин независност, како вашиот партнер може да се чувствуваат дека не му се потребни во вашиот живот. Дури и ако може да успее да го носат дека тешката кеса на свој, може да се разгледа барајќи негова помош од време на време.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио