Совети

од страна на

7 Откачени Причини Онлајн Запознавање би можеле да добијат Вие Отпуштен

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 2 мин прочита

Секој има слушнато за дека еден човек кој доби конзервирана, бидејќи тој беше на match.com во текот на работата. Вие никогаш не треба да биде на вашиот датира сајт, кога сте на работа. Тоа може да даде чувство дека не се грижат за тоа што се таму, или дека не сакаат да Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да одржите вашиот нос чисти и да остане надвор од проблеми кога ќе се датира некој онлајн и сакате да се уште да биде во можност да се направи добро на работа.

Ви падне зад својата работа

За да започнете, секогаш ќе сакаат да бидат на време. Една од причините што можете да добиете отказ за кои датираат онлајн дури и не мора да се прави со вас да се биде на интернет на работа проверка на вашиот inbox. Ако сакате да остане надвор од проблеми, проверете ги вашите пораки на вашиот паузата за ручек или кога ќе се вратат дома. Не биди доцна за работа.

Вашиот шеф мисли дека ќе отпад вашето време на интернет

Друга работа која може да заврши добивање на вас отпуштен за интернет датира е датира проверка на вашата веб-страница сандаче на работа. Вие сте таму за да работат, не треба да се проверка на вашиот социјален живот. Проверка на вашиот inbox е важно, но вие ќе сакате да го направи тоа кога сте на одмор или некое друго време кои вие не мора да работат. Инаку, вашиот шеф може да помисли дека ќе се трошат време на интернет, и ќе заврши до отпуштање на вас и најмување некој кој “не е на интернет во секое време.”

Вие изгледа како да сте се крие нешто

Исто така треба секогаш да бидат свесни за тоа како вашето однесување се смета. Ако се однесуваш чудно се обидува да го прикрие нешто на работното место, вашиот шеф веднаш ќе се сомневаат нешто, а потоа ги донесе поблиски око на вас. Еден едноставен лизга-up и bam, кога си отсутен.

Вие не сте доволно флексибилна

Да се ​​биде флексибилен е уште еден важен дел на онлајн датира и поседување на успешен бизнис живот. Можеби ќе треба да се ре-организира вашиот распоред малку, но ако вашиот шеф навистина треба нешто направено, да се направи пат за него или неа.

Вие не се фокусираат на вашата работа

Можете исто така треба да обрнат внимание на напорите да се стави во. Кога се размислува за она што ќе носат на таа топла датум имаш вечерва, да не се фокусираат на вашата работа, и не ставање во вашиот целосен потенцијал.

Вие badmouth вашиот работодавец онлајн

Исто така,, Вие никогаш не треба badmouth компанијата, дури и на вашиот онлајн датум. Ако вашата компанија дознав за ова, тоа би можело да доведе до вашата отпуштање од вашата работа, и никој не сака тоа. Чувајте ги сите електронски коментари за вашето работно место позитивен.

Можете да се мешаат со погрешен вид на луѓе

И на крај, треба да се само се обидуваат да остане надвор од проблеми. Мешање со погрешен вид на луѓе може да доведе до вас отпуштаат. По овие совети ќе ве натера да успешна во двете вашиот романтичен и професионален живот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио