7 Митови за сексот

последен пат ажурирани: август. 17 2019 | 2 мин прочита

Без разлика дали тоа доаѓа од пријателите, родители, порно, или Холивуд, сите ние имаме лажни информации во нашите глави за сексот. За среќа,, ние сме тука да помогнеме дешифрира некои од повеќето смешни митови.

Мит #1: Може да се каже колку е голема пенисот на мажот е преку неговиот чевли, за како што вели поговорката “ако тој има големи стапала…”. Ова е лажна. Нема апсолутно никаква корелација помеѓу пенисот и чевли. Ова исто така важи и за рака големина и големината на уво.

Мит #2: Колку е поголем пенис, повеќе задоволство на жената ќе добијат. Лажни, големина, всушност, нема никаква врска со износот на задоволство, тоа најчесто само треба да се направи со егото на човекот. Г-точката се наоѓа два инчи во внатрешноста на вагината и е главата на пенисот која го стимулира додека прободува. Всушност, поголем пенис често пати ја погодува својата Г-точка заедно. Така што во теорија, големина се сведува на параметри не задоволство.

Мит #3: Невозможно е за една жена да се зачне дете, додека таа е веќе бремена. Лажни, наречен superfetation, жена всушност може да се замисли во текот на бременоста иако тоа е многу ретко.

Мит #4: Бракот ќе го уништи вашиот сексуален живот. Ова е лажна. Секс, Всушност, се подобрува по брак. Неодамнешните студии покажуваат дека брачните двојки имаат поголемо задоволство, обидете повеќе различни позиции, и имаат секс почесто.

Мит #5: Жените не гледаат порно. Размислете повторно. Иако многумина не би можеле да го признаат, жените се види многу порно. Во текот на последните истражувања, 85% од жените признале дека гледаат порно. Така, се чини дека жените се види само колку што мажите.

Мит #6: Вие нема да се забремени ако имате секс во базен или топла када. Истражувањата докажаа дека се во жешка када за повеќе од 30 минути може да ја намали бројот на сперматозоиди; Меѓутоа, не постои ништо во водите на било која температура или хемиска природа, кои ќе убие сперматозоидите. Еднаш спермата ќе влезе во вагината, нејзината цел е да се најде да ја оплоди јајце, ништо нема да го запре.

Мит #7: Старите луѓе не имаат секс. Иако болеста, смртта на брачниот другар, несакани ефекти на лекови, меѓу другите причини може да стане пречка, возраст не запира секс. Сексуалноста е засекогаш долг аспект на човечката состојба која не е условена од возраста, физичкиот изглед, здравје, или функционална способност. Всушност, поголемиот дел од луѓето да остане сексуално активни и во староста. Згора на тоа, редовен секс кај постарите лица всушност може да помогне ментално и физички.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио