7 Секс факти кои ќе удар вашиот ум

последен пат ажурирани: декември. 28 2017 | 2 мин прочита

Секс. Ние сите го знаеме и повеќето од нас го имаат. Но, она што навистина знаеме за сексот? Што знаеме за оргазам, пенисот, и sexercise? Имаме составил листа на 7 изненадувачки факти кои ќе ве остават вашите пријатели и вљубеници во стравопочит.

Факт #1: Кога ерекција, просечната големина на пенисот 5 на 5.7 инчи долго

Според последните истражувања направени од страна на Париз Националната академија на проучување, повеќето момци мерка 5 на 5.7 инчи долго и 3.9 на 4.1 околу кога возбудени. Значи, спротивно на популарното верување, повеќето мажи немаат 7 инчен пенисот.

Факт #2: Кога предизвика вагината на жената, всушност, се протега

Во просек вагината е типично 3 на 4 инчи долго. Кога возбудени што всушност може да се прошири до неколку стотици проценти, според истражувањето. Значи во овој случај, големина, всушност, не е важно.

Факт #3: Женски оргазам може да трае до 4 пати додека на мажите

Просечниот машки оргазам трае околу 6 секунди, додека трае една жена за 20.

Факт #4: Триесет минути на секс ќе ви помогне толпата 200 калории

Според една статија објавена во Жена Ден на списание, секс може да биде голема калории горење. Клучот е да го направи сексот топла и трае подолго. Воздишки и стенкање може да им помогне согорувате дополнителни калории. Друг начин е да го вклучите позиции и дури и да се претера позиции. На пример, ако сте на врвот обидете се движи колковите како стомакот танчер. Експертите исто така велат дека жените кои се постигне оргазам за време на сексот, имаат тенденција да горат повеќе калории.

Факт #5: Просечната брзина на ејакулацијата за време на машки оргазам е дваесет и осум милји на час

Брзо демони; Меѓутоа, еднаш на сперма да влезе во вагината тие драстично го намалуваат. Таа ги зема сперма 5 минути да се направи 6 инчен патување за постигнување на грлото на матката. Таа, исто така може да се земе сперма до 72 часа за да се најде јајце, Според Марк Елиот, директор на Институтот за психичко и сексуално здравје.

Факт #6: Едноставно позиции обезбеди најинтензивна оргазми

Ако сте во потрага за ум-дува, кревет со оружје оргазам се држиме до основите. Според полот едукатор Доријан Solot, кога се обидуваат нови, покомплицирано позиции, Вашиот фокус е на се обидува да најде рамнотежа наспроти вистински секс. Со неколку модификации на традиционалниот секс позиции, можете да ги направи уште повеќе оргазмични.

Факт #7: Јога може да помогне да се зголеми возбуда, оргазми, и сексуалната сатисфакција

Велика сексот е еден од крајната ум-тело искуства, и така е јога. Не само што е јога голем стрес спасоносна но одредени позиции подобрување на држење, флексибилност, протокот на крв, и да се отвори срцето – сите одлично за топла секс живот. Јога, исто така, помага да се учат mindfulness и живеење во сегашноста, две други работи што им помага да се претвори добар секс во голема секс.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио